Tuja západná Brabant 40 cm

2,99 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 2,99 €
Cena bez DPH 2,49 €
Na sklade
ID tovaru: 99
Tuja západná Brabant v črepníku. Thuja occidentalis Brabant.
 Späť na: Tuja

Tuja západná Brabant

Thuja occidentalis Brabant alias tuja západná je ihličnan z čeľade cyprusovité a rodu tuja, ktorý dorastá do 5 metrovej výšky a šírky 3 metre. Má kužeľovitý habitus a sviežo zelené vetvičky po celý rok. Ihlice sú ploché. Plodí malé, cca 8 mm dlhé, šišky, ktoré dozrievajú do hnedej farby v septembri. Rastlina je jednodomá.

Čas výsadby Tuje západnej Brabant je marec-november. Znáša razantnejší zostrih aj 2x ročne. Tuja západná Brabant je nenáročná drevina na živé ploty, rychlorastúca. Vyznačuje sa stálym rýchlym rastom okolo 50 cm za rok aj viac a význačne aj do šírky. Tuja Brabant má zelenú farbu aj cez zimu a neopadáva.

Hustota pri sadení Tuje západnej Brabant je 50-60cm jednotlivo od seba. Tuje Brabant sú mrazuvzdorné. Môžete ich vysádzať aj vo vyšších nadmorských výškach. Vyhovujú mu bežné, priepustné, vlhkejšie pôdy a stanovište môže byť na slnku aj v ľahkom polotieni.

Nenáročný druh pre živý plot. Tuje západné Brabant sú ideálne pre izoláciu od hlučnej cesty, nevzhľadný terén či od suseda.

Thuja occidentalis Brabant

Hustota pri sadení Tuje západnej Brabant je 50-60 cm jednotlivo od seba. Tuje západné Brabant sú mrazuvzdorné. Môžete ich vysádzať aj vo vyšších nadmorských výškach. Vyhovujú im bežné, priepustné, vlhkejšie pôdy a stanovište môže byť na slnku aj v ľahkom polotieni.