Tuja západná Danica 35-45cm

15,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 15,00 €
Cena bez DPH 12,50 €
Na sklade
Tuja západná Danica. Thuja occidentalis Danica.
Výška 35-45cm.
 Späť na: Tuja

Tuja západná Danica 35-45cm

Tuja západná Danica rastie pomaly, preto je vhodná do skaliek, ale vynikne aj v skupinovej výsadbe. Veľmi pravidelne guľovitá, hustá tuja. Aj v zime je sviežo zelená. Tuja západná Danica dobre rastie na slnku a v polotieni. Nemá mimoriadne nároky na výživu a dobre prospieva na väčšine priepustných pôd. Po mnohých rokoch dorastá do výšky a šírky asi 0,7 metra. Výborne sa hodí do skalky a kompozícií pozostávajúcich z ihličnanov alebo veľkolistých krov či trvaliek. Tieto rastlinky sú zakorenené v črepníkoch, preto ich môžete vysádzať po celý rok.

Veľmi dobre sa pestuje i v črepníku, kde pôsobí mimoriadne dekoratívne. Tuja západná Danica je nenáročná a nevyžaduje rez, pretože si prirodzene zachováva hustú, guľovitú formu.

Je to veľmi vďačná rastlina, najmä vďaka nízkym nárokom na pestovanie. Veľmi často sa požíva ako menej náročná alternatíva guľovitého krušpánu. 

Thuja occidentalis Danica

Pestovanie. Tuja západná Danica sa veľmi dobre sa pestuje aj v črepníku, kde pôsobí mimoriadne dekoratívne. Je nenáročná a nevyžaduje rez, pretože si prirodzene zachováva hustú, guľovitú formu. Tuje západné Danica vysádzame do priepustnej pôdy na slnko alebo do polotieňa. Sú tolerantné voči suchu aj vlhku. Dobre sa pestujú aj v črepníkoch, vtedy však vyžadujú častejšiu zálievku a intenzívne hnojenie.