Jedľa srienistá

0 Hodnotenie
16,74 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 16,74 €
bez DPH 13,95 €
Jedľa srienistá v bale. Abies concolor.
Vyberte si výšku.
Výška
 Späť na: Okrasné dreviny a rastliny

Jedľa srienistá

Patrí medzi najobľúbenejšie jedle. Rast dreviny je pomerne rýchly. Ihlice sú dlhé 2,5 až 6 cm so šírkou cca 2 mm, obojstranne modrozelené, kosákovité, prehnuté smerom nahor. Voňajú príjemne po citrusových plodoch.

Sfarbenie stromu je modrošedé, u starších konárov s nádychom do zelena. Šišky sú až 15 cm dlhé a 4 - 4,5 cm široké a vzpriamené. Majú zeleno - purpurovú farbu, zrelé sú hnedošedej farby.

Kvitne v marci až máji a semená dozrievajú v decembri až februári. Plodné šupiny sú 2,5 cm široké, kdežto podporné šupiny sú za nimi skryté.

Semená sú celkom 13 mm dlhé s blanitým šikmým krídlom. Živicové púčiky na vetvičkách majú guľovitý tvar. Strom je hlboko koreniaci. Habitus dreviny je kužeľovitý. V mladosti rastie veľmi rýchlo, postupne sa rast zvoľňuje.

Jedľa srienistá dobre znáša sucho a chlad. Mrazuvzdornosť je - 23 ° C.

Preferuje ľahko kyslé, piesčito-hlinité, priepustné pôdy so slnkom až polotieňom a stredne vlhkým stanovišťom. Dobre znáša znečistené ovzdušie, preto sú jedle srienisté vhodné i do parkových výsadieb v mestách, i väčších záhrad. Jej použitie je i ako solitér. Nízke a zakrpatené kultivary sa dajú pestovať aj v nádobách či skalkách. Je obľúbeným vianočným stromčekom najmä vo svojej domovine.

Abies concolor

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť