Agát srstnatý Rosea

70,80 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 70,80 €
bez DPH 59,00 €
Na sklade
Agát srstnatý Rosea. Robinia hispida Rosea.
Výška rastliny: 200-250cm.
Kontajner: 30L.
 Späť na: Agát

Agát srstnatý Rosea

Motýľovité kvety Agátu srstnatého Rosea sú ružovej farby, usporiadané v typických strapcoch, ktoré sú oproti bežnému agátu kratšie a je ich viac. Kvitnú od konca jari do prvých horúčav v júni až júli. V horúcom lete kvitnú v rôznej sile znovu na prelome júla a augusta, ak je ale leto chladné, môžu kvitnúť celé leto. Druhému, bohatšiemu kvitnutiu možno dopomôcť skrátením nových vetvičiek v cca polovici júla. Tento agát kvitne na nových výhonkoch, ktoré prirastajú celý rok, takže si bude myslieť, že je opäť čas kvitnutia.

Listy sú striedavé, stredne zelené, zložené z takmer okrúhlych lístkov, väčších než u bežného agátu. Tento agát je vždy hojne olistený a nové listy prirastajú celú sezónu, takže rastlina má neustále čerstvo zelený vzhľad.

Vo väčšine prípadov je štepenie buď tesne nad zemou ako rozložitý ker, alebo na polokmiennok. Zasaďte ho kľudne do menej úrodnej pôdy a nehnojte. 

Robinia hispida Rosea

Agát má rád slnečné miesto a stanovisko chránené pred vetrom. Zem by mala byť odvodnená. Nemá rád mokro. Je plne mrazuvzdorný do -29 °C.