Platan javorolistý Alphens Globe

0 Hodnotenie
159,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 159,00 €
bez DPH 132,50 €
Platan javorolistý Alphens Globe. Platanus acerifolia Alphens Globe.
Výška rastliny: 200-250cm.
 Späť na: Okrasné dreviny a rastliny

Platan javorolistý Alphens Globe

Alphen 's Globe je v poslednej dobe veľmi vyhľadávaný nízky strom, lebo v sebe snúbi krásu svojho rodiča - platanu a zároveň ponúkne oveľa menší vzrast, čím sa vojde aj do malej záhradky. Jeho opadavé listy sú až 20 cm veľké, sýto zelené a zospodu jemne plstnaté. Dôvodom, prečo si niekto vysadí doma platan, býva aj borka jeho kmeňa, ktorá sa odlupuje a zanecháva ho malebne škvrnitý vo farbách šedej, zelenej, krémovej a hnedej, tak trochu ako vojenské maskovanie. Ďalšou zaujímavosťou sú plody, čo sú asi 3cm veľké, pichľavé guľôčky, ktoré na strome zostávajú dlho po opadnutí listov až do jari.

Táto odroda rastie pomaly a vytvára široko guľovitú, veľmi pravidelnú, hustú korunu, ktorá v dospelosti môže mať okolo 2m do šírky aj výšky. Strih je možný na konci zimy, ale pre zachovanie tvaru nie je potrebný.

Dobre znáša mestské znečistené ovzdušie. Nie je náročný na pôdny typ, ale keď si môže vybrať, dáva prednosť vlhkejšej, kremičitej pôde. Výborne znáša extrémne výkyvy teplôt a akonáhle dobre zakorení, tak i dočasné zamokrenie.

Platanus acerifolia Alphens Globe

Platan javorolistý Alphens Globe je plne mrazuvzdorný do min. -30 °C.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť