Tuja západná Rheingold

6,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 6,90 €
Cena bez DPH 5,75 €
Na sklade
Tuja západná Rheingold v črepníku. Thuja occidentalis Rheingold.
Vyberte si výšku.
Výška
 Späť na: Okrasné dreviny a rastliny

Tuja západná Rheingold

Tuja západná Rheingold je zaujímavý druh tuje hlavne svojim habitusom. V mladom veku je guľovitá, neskôr širokokužeľovitá. Ihlice tuja západnej Rheingold sú šupinovité, tenké, ploché, usporiadané vo vejárikoch, na koncoch zlato-žltej farby. V zime sa ihlice sfarbia do bronzova. Tuja západná Rheingold má pomaly rastúci, kužeľovitý kultivar, ktorý má rašiace ružovkasté výhonky. 

Tuja západná Rheingold má rada vlhkejšie, priepustné pôdy a slnečné stanovište. Je mrazuvzdorná a dobre znáša znečistené prostredie. Hodí sa do skaliek a menších záhrad. V dospelosti dorastá pd výšky 3-4m a šírky 2-4 m. Vynikajúci kontrastný ihličnatý strom.

Vysádza sa na slnečné až polotienisté miesto, pokiaľ je to možné nie pod stromy. Nesadí sa hlbšie ako je horná hranica koreňového balu. Jama je dvakrát tak široká a hlboká ako koreňové baly. Vykopaná zemina sa zmieša s kompostom a vloží okolo balov. Na záver sa zemina utlačí.

Pri vysádzaní môžeme použiť organické hnojivo, neskôr zásobné, v auguste sa pridáva hnojivo horká soľ – hnojivo sa predtým nerozpúšťa vo vode.

Táto tuja rastie v tvare gule, takže strih nie je veľmi nutný. Strihať môžete asi 6 týždňov po tvorbe nových výhonkov, ktoré skrátite o tretinu.

Thuja occidentalis Rheingold

Thuja západná Rheingold sa vysádza na slnečné až polotienisté miesto, pokiaľ je to možné nie pod stromy. Nesadí sa hlbšie ako je horná hranica koreňového balu. Jama pre Tuju západnú Rheingold je dvakrát tak široká a hlboká ako koreňové baly. Vykopaná zemina sa zmieša s kompostom a vloží okolo balov. Na záver sa zemina utlačí. Pri vysádzaní sa použije organické hnojivo, neskôr zásobné, v auguste sa pridáva hnojivo horká soľ – hnojivo sa predtým nerozpúšťa vo vode. Táto tuja rastie v tvare gule, takže strih nie je veľmi nutný. Strihať môžete asi 6 týždňov po tvorbe nových výhonkov, ktoré skrátite o tretinu.