Tuja západná Smaragd Zlatá

7,92 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 7,92 €
bez DPH 6,60 €
Tuja západná Smaragd Zlatá. Thuja occidentalis Golden Smaragd.
Vyberte si výšku.
Výška
 Späť na: Okrasné dreviny a rastliny

Tuja západná Smaragd Zlatá

Tuja západná Smaragd Zlatá je vylepšená verzia veľmi populárnej tuje s názvom Smaragd. Tuja západná Smaragd Zlatá je obľúbená kužeľovitou forma, ktorá vyniká svojou zlatou krásou. Vynikne krásne v radovej výsadbe, alebo aj ako solitérna rastlina. Tuja Smaragd Zlatá rastie rovnomerne bohato a zároveň je elegantnou okrasou Vašej záhradky. Pomocou nej vytvoríte dokonalý živý plot alebo stenu. Od kultivaru Tuje Smaragd sa odlišuje len farbou.

Tuja západná Smaragd Zlatá bola vyšľachtená v Poľsku. Je to unikátna odroda so žltozelenou až zlatožltou farbou šupín, ktorá sa nemení ani počas zimných mesiacov. Tvar má kužeľovitý, rast je pomalší, ročný prírastok je cca 20cm.

Vysádzame ju do priepustnej pôdy na slnko alebo do polotieňa. Tuje sú tolerantné voči suchu aj vlhku. Dobre sa pestujú aj v črepníkoch, vtedy však vyžadujú častejšiu zálievku a intenzívne hnojenie. Na jar je vhodné Tujkám západným Smaragd Zlatým mierne pristrihnúť vrcholové výhony. Tento úkon priaznivo vplýva na zahusťovanie a vitalitu rastliny. V prípade živého plota vysádzame rastlinky vo vzdialenosti zhruba 0,6 metra.

Výška nad 4 metre. Šírka do 1,5 metra. Tuja západná Smaragd Zlatá je plne mrazuvzdorná. 

Thuja occidentalis Golden Smaragd

Tuju západnú Smaragd Zlatú vysádzame do priepustnej pôdy na slnko alebo do polotieňa. Sú tolerantné voči suchu aj vlhku. Dobre sa pestujú aj v črepníkoch, vtedy však vyžadujú častejšiu zálievku a intenzívne hnojenie. Na jar je pre Tuju Smaragd Zlatú vhodné mierne pristrihnúť vrcholové výhony. Tento úkon priaznivo vplýva na zahusťovanie a vitalitu rastliny. V prípade živého plota vysádzame rastliny vo vzdialenosti 0,6m.