Jahody Elan

1,32 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 1,32 €
bez DPH 1,10 €
Na sklade

Sadenice jahôd Elan.
Kontajner: 9x9cm.

 Späť na: Drobné ovocie

Jahody Elan

Stáleplodiacu odrodu Elan ocenia milovníci jahôd pre svoje vizuálnu príťažlivosť a vynikajúcou kvalitou plodov. Jahoda Elan je ideálna pre profi aj hobby pestovanie.

Jahôdka Elan F1 je stálerodiaca jahoda s veľkými sladkými silno aromatickými plodmi, vhodná hlavne do nádob na balkóny, terasy, ale dajú sa pestovať aj vo voľnej pôde. Rodivosť je vysoká, rodí od júna až do mrazov. Plody tejto odrody obsahujú o 30-50% viac vitamínu C ako ostatné odrody. V závesných kvetináčoch vytvára bohaté previsy. Doporučujeme pravidelnú zálievku a hnojenie.

Plody Jahody Elan majú bi-kónický tvar, lesklý vzhľad a jasnočervenú farbu, ktoré je stála a nemení sa pri skladovaní alebo transporte. Veľkosť plodov je od začiatku do konca sezóny vyrovnaná.
Najvýznamnejšou charakteristikou pre Jahody Elan F1 je, že plody majú lahodnú chuť spôsobenú vysokou hladinou cukru. Ale pozor, toto ovocie je nielen veľmi chutné, ale aj veľmi zdravé.

Sadenice jahôd Elan

Doporučujeme pravidelnú zálievku a hnojenie. Hybridná droda "Elan F1" má mimoriadne intenzívny a silný rast. To umožňuje výsadbu až do neskorej jari. Už v septembri môžete očakávať prvú úrodu. Ak vysádzate skoro na jar, chutné jahody začínate zberať od júna do októbra.