Drevený kôl 250cm/8cm s hrotom impregnovaný

16,20 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 16,20 €
Cena bez DPH 13,50 €
Na sklade
ID tovaru: 447
Drevený kôl 250cm/8cm s hrotom impregnovaný.
Dĺžka: 250cm.
Priemer: 8cm.
Drevo: borovica.
 Späť na: Drevené oporné koly k stromom

Drevený kôl 250cm 8cm s hrotom impregnovaný

Drevený kôl výšky 250cm s priemerom 8cm je určený k lesníckym pletivám, na dočasné oplotenie alebo ako podpora k vegetácii. Kôl je vyrobený z borovicového dreva. Kôl má guľatý tvar a je zakončený hrotom pre jednoduché zatlčenie do zeme. Drevené koly sa využívajú napríklad ako opora pre popínavky, ako podpora pre mladé stromčeky alebo pri výstavbe prírodných konštrukcií. Drevený kôl je vhodný aj ako opora k väčším stromom. Kôl má hornú stranu frézovanú a na dolnej strane hrot.

Najčastejší a najpevnejší spôsob upevnenia stromu je do tzv. “trojnožky”, kedy 3 koly rozmiestnite do trojuholníka okolo stromu a spojíte polokolom. Strom, ktorý sa nachádza v strede sa potom vyviaže pomocou popruhu.

Impregnácia kolov je veľmi dôležitý postup. Impregnované koly poskytujú dlhodobú ochranu a odolnosť, okrem iného proti hnilobe dreva v mieste kontaktu kolu so zemou. Kôl bez impregnácie zhnije v oveľa kratšom čase a je vo veľkej miere vystavený hubám a hmyzu.

Navyše je potrebné zdôrazniť, že impregnovaný kôl má zvýšenú trvanlivosť, čo je dôležité najmä v prípade dreva používaného v exteriéri, napríklad v záhradách, na terasách alebo na fasádach budov. Okrem toho, keď sa v konštrukciách používa drevo, tesnenie môže pomôcť chrániť klince, skrutky a iné kovové komponenty pred koróziou spôsobenou vlhkosťou dreva.

Naše koly sú tlakovo impregnované, čo znamená, že chemikálie sú pod tlakom zavádzané do štruktúry dreva, čím poskytujú účinnú ochranu.

Koly k stromom