Cyprusovec leylandský 80-100cm

16,20 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 16,20 €
Cena bez DPH 13,50 €
Na sklade
ID tovaru: 1025
Cyprusovec leylandský. Cupressocyparis leylandii.
Výška rastliny: 80-100cm.
Kvetináč: 3L..
 Späť na: Cyprusovec

Cyprusovec leylandský 80-100cm

Cyprusovec leylandský je najviac používaná okrasná drevina na živý plot. Veľmi rýchlo rastie a pôsobí dokonalým dojmom keď je upravený. Rýchlo rastie a veľmi dobre sa strihá. Cyprusovec Leylandov je prírodným hybridom medzi cuperessus macrocarpa a chamaecyparis nootkatensis. Ide o ihličnan, ktorý sa vysádza ako živý plot alebo aj ako vetrolam či solitér. Nestrihaný je mohutný, vzpriamený a má kužeľový tvar. Olistenie je tmavozelené až sivozelené, oproti tujám či ostatným cypruštekom má tú výhodu, že v zime nestráca farbu, ostáva krásne zelený ako cez rok. Strihať sa môže od jari do konca leta. Cyprusovec rastie dobre v každej pôde, vyžaduje slnečné stanovisko a priestor pre koreňový systém. Dobre znáša sucho a je nenáročný na pôdu, no s prihnojovaním dosiahnete maximálny úspech.

Sadí sa 75–100cm od seba. V dospelosti rastie ročne až 80-100cm. Je ideálny na živé ploty o výške 1,5–15 metrov. Ked sa ponechá na pospas prirode dorastá do výsky az 20 metrov a šírky 3-6 metra.

Cupressocyparis leylandii

Môžeme ho preto pestovať na celom území strednej Európy s výnimkou chladných horských oblastí. Spoľahlivo zimuje v oblastiach s priemernou najnižšou teplotou do mínus 20 stupňov Celzia.