Ginko biloba Troll na kmienku 100-120cm

97,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 97,50 €
Cena bez DPH 81,25 €
Na sklade
ID tovaru: 1047
Ginkgo biloba Troll na kmienku. Ginkgo biloba Troll.
Výška rastliny: 100-120cm.
V kvetináči.
 Späť na: Ginko

Ginko biloba Troll na kmienku 100-120cm

Nie každý si môže dovoliť obrovský strm vo svojej záhradke, ale rád by sa tešil z jeho listov. Zakrpatené formy sú potom výborným riešením. Troll je zakrpatenou odrodou ginka. Jedná sa o fantastickú odrodu veľmi pomaly rastúceho kríku, ktorý v dospelosti nedorastie viac ako 1 meter.

Listy majú tvar vejára, sú matné. Nové listy sú čerstvo zelené a dozrievajú do skôr svetlejšie, hráškovo zelenej farby. Na jeseň sa mení na nápadne žltú. Ginko je opadavý strom. Kríková forma odrody Troll sa skôr plazí pri zemi. Ginko Troll je senzačná rastlina ako do japonskej záhrady, kde z nej môžete tvarovať bonsai, tak do bežnej skalky, ktorú určite spestria svojím neobvyklým výzorom.

Veľkou výhodou ginka je jeho vysoká znášanlivosť voči všetkému - typu pôdy, ovzdušia, množstvo zrážok. Znáša udupané a ílovité pôdy, aj mestské ovzdušie a akonáhle zakorení, nevadí mu sucho ani extrémnej mráz. Pre najlepšie výsledky mu doprajte stredne živnú, priepustnú zem. Ginko biloba Troll je plne mrazuvzdorné do -40 °C.

Ginkgo biloba Troll