Albízia julibrissin ružová Ombrella 70-100cm

69,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 69,50 €
Cena bez DPH 57,92 €
Na sklade
ID tovaru: 318
Albízia julibrissin ružová Ombrella. Albizia julibrissin Ombrella.
Výška rastliny: 70-100cm.
Kontajner: 7.5L.
 Späť na: Albícia

Albízia julibrissin ružová Ombrella 70-100cm

Ombrella je krásnym zástupcom tejto čeľade. Ide o náhodne získanú selekciu z južného Francúzska, ktorá bola podrobená skúmaniu a šľachteniu a patentovaná pod menom Boubri. Od základného druhu sa líšia tmavšími listami a sýtejšie vyfarbenými kvetmi. Kvety sú exoticky vyzerajúce „chlpaté guličky“ s priemerom 3-5 cm, sýto ružovo-červené a voňavé. Strom môže vo vhodných podmienkach nakvitať celé leto. Listy sú sýto zelené, niekoľkonásobne sperené a pripomínajú paprade. Na noc sa vždy zavrú a ráno znovu otvoria. Olistenie je husté a jemné, čím si táto albízia v anglickom názve vyslúžila pomenovanie hodvábny strom.

Ombrella, na rozdiel od úplne mrazuodolného, ​​skôr kríkovitého kultivaru Ernest Wilson, ľahšie tvorí vzpriamený kmeň, takže je vhodnejší pre stromové formy. Koruna je takmer plochá, nepravidelne dáždniková. Celkový dojem z tohto stromu je veľmi exotický a do našich podmienok prináša toľko cenné letné kvitnutie.

Rastlina má rada neutrálnu až zásaditú, slnkom vyhrievanú pôdu a plno slnka. Zamulčovanie je dobré na zimu, ale v lete dá prednosť aj miernemu suchu v hornej vrstve zeme, aby sa čo najviac prehriali korene a lepšie kvitla. Má rada chudobné pôdy, hnojenie môžete použiť iba na podporu kvetu.

Spoľahlivá mrazuvzdornosť je -20 °C, ale pri vyzretom dreve a na chránenom mieste si dokáže poradiť s teplotami až do -25 °C. Silnejšie mrazy sú u nás výnimočné a nárazové a väčšinou nedokážu zahubiť celú rastlinu. Pokiaľ vetvy omrznú, ľahko a rýchlo rastlina obráža z nepoškodeného, ​​aj staršieho dreva.

Albizia julibrissin Ombrella