Lipa malolistá Winter Orange 450-500cm

459,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 459,00 €
Cena bez DPH 382,50 €
Na sklade
ID tovaru: 527
Lipa malolistá Winter Orange. Tilia cordata Winter Orange.
Výška rastliny: 450-500cm.
Obvod kmeňa: 16-18cm.
 Späť na: Lipa

Lipa malolistá Winter Orange 450-500cm

Keď sa povie lipa, väčšinou sa nám vybaví velikánsky strom na oslnenej návsi slovenského vidieka alebo v širokom mestskom stromoradí. Navyše je to náš národný strom, ktorý ponúka hojnosť kvetov, ktoré sú pre človeka liečivé a pre včely dôležitým zdrojom obživy rovnako ako dôležitou surovinou na produkciu letného kvetového medu.

Winter Orange je nevšedná odroda lipy, ktorá ponúka farebnú hru listov na jeseň, vetvičiek v zime a púčikov na jar. Táto lipa nesie široko srdcovité, sýto zelené, opadavé listy, ktoré na jeseň menia farbu do sýto maslovo žltej. V rovnakom čase sa jej vetvičky vyfarbujú do svietivo oranžovej av tomto tóne zdobia strom až do jari. Vtedy sa začnú nalievať žiarivo karmínovo červené púčiky, z ktorých pučia svetlo zelené listy. Koruna je hustá, široko pyramidálna so zaoblenou špičkou a ponúka príjemný tieň.

Nerastie príliš rýchlo. Pestujte lipu na slnečnom mieste alebo v miernom polotieni. Zem má najradšej vlhkú. Dáva prednosť zásaditej pôde (s obsahom vápenca) alebo neutrálnej. Mrazuvzdorná do -40 °C.

Tilia cordata Winter Orange