Okrasná jabloň Golden Hornet

33,54 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 33,54 €
bez DPH 27,95 €
Okrasná jabloň Golden Hornet. Malus Golden Hornet.
Výška rastliny: 180-200cm.
Kontajner: 10L.
 Späť na: Okrasná jabloň

Okrasná jabloň Golden Hornet

Okrasné jablone sa často púšťajú so Sakurou, čiže okrasnými čerešňami a višňami do boja o prvenstvo čo do krásy jarného kvitnutia. Ponúknu podobné farby kvetov, bohaté kvitnutie a ešte niečo navyše - vôňu - kvety jabloní totiž nádherne voňajú, každá trošku inak.

Golden Hornet je populárna odroda okrasnej jablone so sýto žltými mini jabĺčkami na jeseň. Kvety sú stredne veľké, voňavé, biele a otvárajú sa z ružových pukov v máji. Plody sú guľaté, lesklé, žlté malvičky (drobné jabĺčka), ktoré strom krášlia od jesene do približne polovice zimy. Je ich veľa a konáre sú nimi bohato obsypané. Listy sú lesklé, opadavé, sýto zelené a bez výraznej farebnej zmeny na jeseň.

Vetvičky prirastajú rýchlo a plodov je veľa, začínajú sa časom rozkladať, až strom nakoniec vytvorí akúsi nepravidelne zaoblenú korunu, miestami s vetvami, ohýbajícúmi sa pod ťarchou plodov. Akýkoľvek rez je možné vykonávať najradšej po odkvitnutí.

Jablone porastú takmer v akejkoľvek nepodmáčenej pôde, ale pre najlepšie výsledky im doprajte stredne živnú, mierne vlhkú pôdu a umiestnenie na plnom slnku. Mladé a čerstvo vysádzané stromy potrebujú pevný úväz na prvé 3 roky, aby sa dobre zakorenili a rástli pekne rovno.

Okrasná jabloň Golden Hornet je plne mrazuvzdorná do cca -29 °C.

Malus Golden Hornet