Bršlen japonský Benkomasaki

35,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 35,90 €
Cena bez DPH 29,92 €
Na sklade
ID tovaru: 564
Bršlen japonský Benkomasaki. Euonymus japonicus Benkomasaki.
Výška rastliny: 60-80cm.
Kvetináč: 5L.
 Späť na: Bršlen

Bršlen japonský Benkomasaki

Odroda Benkomasaki je prísne vzpriamene rastúca selekcia vždyzeleného japonského bršlenu predstavená okolo roku 2000. Jeho vetvy sa týčia od zeme ako tenké veže a sú husto posiate menšími, asi 3 cm dlhými, oválnymi, prehnutými, pri krajoch jemne lesklými listami, ktoré v polovici jari pučia svetlo zelené. Habitus je hustý, rast pomalý, až by sa jeden domnieval, že jedným z jeho rodičov bola tiež vzpriamená a drobnolistá odroda Microphyllus. Využíva sa ako štíhla a kompaktná, vždyzelená solitéra do menších záhrad alebo elegantný vertikálny akcent do zmiešaných záhonov. A jeho tvar ho samozrejme taktiež predurčuje do elegantných živých plotov.

Vďaka pomalšiemu a kompaktnému rastu rez nie je vyžadovaný, ale je možné ho začiatkom jari či v polovici leta krátiť, napriek tomu vždy čakajte skôr stĺpovitý tvar – ak máte okrúhle ambície, určite si kúpte inú odrodu. Bršleny sú vcelku nenáročné na pôdu, pokiaľ je priepustná. Akonáhle zakorení, dobre znáša sucho. Zem im vyhovuje takmer akákoľvek priepustná, prednostne vlhšia. V kyslej krajine bude výraznejšia zeleň listov. Pestujú sa od slnečných pozícií až do hlbokého tieňa.

Bršlen japonský Benkomasaki je asi o 2-3 °C odolnejší mrazom ako základný druh, takže zvládne až cca -23 °C, napriek tomu odporúčame japonským bršlenom nájsť pozíciu chránenú pred najostrejšími vetrami. Pred zimou a v zime, pokiaľ nie je zamrznutá zem, opatrne zalievajte. 

Euonymus japonicus Benkomasaki