Skalník dammerov Coral Beauty

2,34 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 2,34 €
Cena bez DPH 1,95 €
Na sklade
ID tovaru: 100
Skalník dammerov Coral Beauty. Cotoneaster dammeri Coral Beauty.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kontajner: 9x9cm.
 Späť na: Okrasné kry

Skalník dammerov Coral Beauty

Skalník rozložený je skôr poliehavý krík, pochádzajúci zo strednej Číny, ktorý sa dá pestovať aj ako náhrada trávnika. Začiatkom leta zakvitne drobnými bielymi kvietkami, z ktorých sa vyvinú drobné červené plody. Cotoneaster Coral Beauty je celoročne zelený, neopadáva. Môžete sa pokúsiť si zo skalníka vytvarovať aj ministromček do kvetináča, ak nemáte k dispozícií záhradku. Skalník Coral Beauty je jedným z najbohatšie bobuľky tvoriacich krov. Vytvára oveľa viac bobulí ako iné kultivary. Tieto bobuľky sú počas neskorej jesene a v zime dobrou potravou pre spevavé vtáky.

Množstvo bobulí a kvalitný rast rastliny by sme každoročne mali podporiť pred jarným hnojením, najmä ak rastlinu pestujeme v črepníku.

Cotoneaster dammeri Coral Beauty

Rastie dobre na väčšine pôd, na slnku alebo v polotieni, v chránenej polohe aj vystavený vetru, v suchých i vlhkých podmienkach. Po vysadení si pred zakorenením vyžaduje pravidelné polievanie, no následne je pomerne dobre odolný voči suchu.

Tento kultivar má potešujúcu tendenciu zostať hustejší než ostatné a a jeho lístky sú oveľa lesklejšie. Je ideálny do skaliek alebo ako príťažlivá črta v záhonoch s nízkou výsadbou. Najkrajší bude, ak mu počas jari odstránime mŕtve alebo poškodené konáriky. 

Vyrastá do 1 metra a šírky zhruba 3 metrov. Rastlinka je plne mrazuvzdorná. Skalník má rád slnko až polotieň, strednú zálievku. Vyhovuje mu stredne ťažká, piesočnatohlinitá, hlinitá, vápenatá pôda. 

Množstvo bobulí a kvalitný rast rastliny by sme každoročne mali podporiť predjarným hnojením, najmä ak rastlinu pestujeme v črepníku. Rastie dobre na väčšine pôd, na slnku alebo v polotieni, v chránenej polohe aj vystavený vetru, v suchých i vlhkých podmienkach. Po vysadení si pred zakorenením vyžaduje pravidelné polievanie, no následne je pomerne dobre odolný voči suchu. Tento kultivar má potešujúcu tendenciu zostať hustejší než ostatné a a jeho lístky sú oveľa lesklejšie. Je ideálny do skaliek alebo ako príťažlivá črta v záhonoch s nízkou výsadbou. Najkrajší bude, ak mu počas jari odstránime mŕtve alebo poškodené konáriky. Tieto rastlinky sú zakorenené v črepníkoch, preto ich môžete vysádzať po celý rok.