Hortenzia popínavá

13,14 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 13,14 €
Cena bez DPH 10,95 €
Na sklade
ID tovaru: 412
Hortenzia popínavá, Hydrangea petiolaris.
Výška rastliny: 50-70cm.
Kontajner: 2L.
 Späť na: Popínavé rastliny

Hortenzia popínavá

Chcete netradičnú popínavú rastlinu s veľmi efektnými listami, ktorá navyše kvitne? Hortenzia stopkatá je skvelou voľbou aj pre tienisté miesta a spoľahlivo sa popne po takmer akejkoľvek opore. Pochádza z oblasti od ruského ostrova Sakhalinu, Japonska, cez Kóreu do Taiwanu. Jedná sa o opadavú rastlinu s tuhými vetvami a pevnými listami. Sú stredne až tmavo zelené, oválne okrúhle až mierne srdcovité, mladé listy sú veľmi lesklé. Na jeseň sa farbí do žltej. Od začiatku do polovice leta vykvitajú ploché chocholíky krémovo bielych kvetov, ktorých jednotlivé kvietky sa otvárajú postupne a na rastline vydržia vcelku dlho.

Táto hortenzia tvorí vzdušné, príčapivé korienky, ktorými sa spoľahlivo chytá opory. Dokáže sa pevne uchytiť staré múry alebo plotu. Pretože jej drevo časom mohutné, pokiaľ je opora chatrná, včas rastlinu podoprite, aby sa nerozlomila.

Rez nie je nutný, mladé rastliny rastú veľmi pomaly. Pôdu potrebuje chladnú, priepustnú, kyslú a vlhkú, s vysokým obsahom živín. Pokiaľ ju budete pestovať na slnku, je potrebné tak raz za týždeň zaliať. Výborne rastie v polotieni a darí sa jej na tienistých stanovištiach. Plne mrazuvzdorná do -34 °C.

Hydrangea petiolaris