Škumpa vlasatá Golden Spirit

19,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 19,90 €
Cena bez DPH 16,58 €
Na sklade
ID tovaru: 636
Škumpa vlasatá Golden Spirit. Cotinus coggygria Golden Spirit.
Vyberta rastliny: 40-60cm.
Kontajner: 3L.
 Späť na: Okrasné dreviny a rastliny

Škumpa vlasatá Golden Spirit

Výnimočnosť tohto druhu škumpy spočíva v olistení, ktoré je žiarivo zlatožltej farby až žltozelené a vyrastá pozdĺž jasne zelených vetvičiek, ktoré vyzrievajú do sýto červenej farby. Listy sú takmer okrúhle, na pomerne dlhej listovej stopke. Na jeseň dramaticky mení farbu na koralovo červenú, ohnivo oranžovú a vínovú.

Ďalšou zvláštnosťou sú kvety, sú usporiadané v osobitných chocholíkoch a keď hojne vykvitnú, ker vyzerá ako by vypúšťal obláčiky ružového dymu. Najlepšie bude vyzerať zasadený v záhrade v bezprostrednej blízkosti nejakého červenolistého kríka, napríklad odrody Royal Purple.

Rastie stredne rýchlo až rýchlo do veľkosti 2,5-3 metre a dá sa ľahko udržiavať strihom. Odporúčame ho strihať zakaždým, keď rastlina vyženie príliš dlhé prúty nových vetiev. Najlepší rez je o max. 1/3 dĺžky v marci až apríli, eventuálne druhý rez je možný v polovici leta. 

Cotinus coggygria Golden Spirit

Znáša takmer akúkoľvek pôdu, prednosť dáva stredne živnej, dobre odvodnenej ale mierne vlhkej pôde. Obľubuje slnko. Škumpa je výborne mrazuvzdorná do -34 °C.