Vavrín pravý 80-100cm. Bobkový list.

22,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 22,50 €
Cena bez DPH 18,75 €
Na sklade
ID tovaru: 455
Vavrín pravý. Bobkový list. Laurus nobilis.
Výška rastliny: 80-100cm.
Kontajner: 3L.
 Späť na: Stredomorské a exotické rastliny

Vavrín pravý. Bobkový list

Vypestujte si vlastný bobkový list, ktorý je perfektným dochucovadlom v každom kúte sveta. Vavrín zelený je vždyzelená rastlina, ktorá je nenáročná na pestovanie. Pochádza z Ázie a je veľmi obľúbenou súčasťou v kuchyni babičiek. Laurus nobilis poznáme pod názvom bobkový list, ktorý je veľmi využitý pri príprave mnohých jedál. V starovekom Grécku bol dokonca používaný na posvätné účely v chrámoch.

Jeho listy sú tuhé, kožovité, ktoré sú najznámejšie okrem ozdoby aj ako korenie. Kvitne v mesiaci jún svetložltými kvetmi, z ktorých sa vytvoria fialovo-čierne plody. Bobkový list okrem dochucovania výborne pôsobí na trávenie a pozitívne pôsobí pre diabetikov. Vavrín vznešený si môžete zaliať aj ako čaj, ktorý pomáha z organizmu odstraňovať škodlivé látky.

Na jar je jeho pestovanie ideálne na balkóne. V kvetináči ho môžete pestovať v interiéri. Cez jeseň a zimu ker udržujte v bytovom priestore. Listy z rastliny využijete na všetky spôsoby v kuchyni.

Laurus nobilis nie je náročný na pestovanie. Rastlina má rada slnečné stanovište. Substrát by mal byť dobre priepustný, určený pre izbové rastliny a udržovaný vo vlhkosti. Hĺbka výsevu je 2-3cm. Ker nemá rád dlhodobé sucho, preto ho treba pravidelne zalievať. Rastlina ale nemôže plávať vo vode. Ide o teplomilnú rastlinu, ktorá musí byť v zime chránená. Je odolná voči nízkym teplotám, ale pokiaľ je mladšia, nevystavujte ju teplote nižšej ako 0 °C. Zazimujte ju pri teplote 3 °C až 18 °C vo svetlých miestach. Zalievanie v tomto období obmedzujte.

Laurus nobilis