Tuja východná Aurea Nana

0 Hodnotenie
11,09 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 11,09 €
bez DPH 9,24 €
Tuja východná Aurea Nana. Thuja orientalis Pyramidalis Aurea.
Výška rastliny: 40cm.
Kontajner: 2L.
 Späť na: Okrasné dreviny a rastliny

Tuja východná Aurea Nana

Úzka kužeľovitá Tuja východná Aurea Nana má veľmi výraznú farbu a textúru, ktorá na prvý pohľad zaujme. Veľmi efektníe pôsobí ako solitér alebo v malých skupinách. Vyžaduje viac chránené stanovisko v závetrí.

Stredne rastúca tuja, s atraktívnym štíhlym tvarom a hustým vetvičkami. Vetvičky Tuje východnej Aurea Nana sú pravidelne rozvetvené v jednej rovine, husto súbežne vertikálne vyrovnané, takže vytvárajú úžasnú "rebríkovú" štruktúru kra. Mladé výhonky sa pri pučaní intenzívne farbia do žltých až oranžovo-žltých farieb. V lete zafarbenie Tuje východnej Aurea Nana prechádza do zeleno-žltých odtieňov a v zime prechádza do oranžovo hnedavých tónov. Šišky sú 2-2,5cm veľké. Ročný prírastok je 10-15 (20) cm, rastlina dosahuje za 20 rokov výšky 2,5-3 metre a šírky 80-100cm.

Nároky na pôdu pri pestovaní Tuje východnej Aurea Nana sú kvalitná, ľahšia, priepustná, slabo kyslá až alkalická pôda. Príliš kyslú pôdu môžeme upraviť mletým vápencom, vyžaduje sa dostatok svetla, pri dlhšom zatemnení rastie za svetlom a nakláňa sa. 

Tuja východná Aurea Nana je obľúbená a farebne atraktívna, vhodná do menších i väčších záhrad, predzahrádiek, altánov a átrií. Pri dobrom zazimovaní je možné pestovanie v nádobách na terasách a balkónoch. 

Thuja orientalis Pyramidalis Aurea

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť