Černica Navaho

0 Hodnotenie
8,40 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 8,40 €
bez DPH 7,00 €
Černica Navaho. BEZTŔŇOVÁ.
Zber/Skladovateľnosť: začiatok augusta.
Podpník: kontajnerovaná. Teraz bude zber chutných černíc radosťou. Rast je pevne vzpriamený, výhonky sú bez tŕňov, plody sú veľké a aromatické. Zbierajte chutné plody počas celého leta. "Navaho" je odroda odolná voči chorobám.
Doba zberu: začiatok augusta - október.
 Späť na: Drobné ovocie

Černica Navaho

Doba výsadby: marec až máj, október až do príchodu mrazov. Kontajnerované rastliny počas celého roka.

Hnojenie: Plné hnojivo používame už od marca, vhodné dávky sú uvedené na obale.

Nežiadúce výhonky: Spodné výhonky, ktoré sa vyskytujú u ostružlinách a Tayberry sú výhonky, ktoré budúcim rokom zarodia. Netvoria nepravé - ´plané´ výhony (tzv. vlky).

Ochrana rastlín: Ostružliny potrebujú slnko, aby plody dozreli a boli sladké. Pokiaľ by plody neboli zrelé a zostali by len malé a červené, zrejme to má na príčine roztoče. Použite postrek s odpovedajúcim insekticídom.

Pestovanie na balkón: Ostružliny a Tayberry sa môžu pestovať aj v nádobách na balkóne, či terase. Základné pravidlo: Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť črepníka: obsah od 20 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1) Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Ostružliny a Tayberry tvoria dlhé výhony, preto je vhodné ich priväzovať. Na týchto plodia plody už budúcim rokom. Najjednoduchšia metóda viazania je: 3 bambusové tyče, ktoré sú cca 150 cm dlhé, zatlačte ich do zeme v okolí nádoby ako klenbu a hore spolu pevne zviažte. Tak vznikne opora, ktorá nie len dobre vyzerá, ale aj dokonale plní svoj účel. Hnojenie: použiť môžete naše univerzálne hnojivo tisíckvet. Rez: staršie 2ročné odrodené prúty na zimu vystrihnite, aby zostali len mladé jednoročné výhony, ktoré budú ďalším rokom rodiť ďalšie plody. 

Rez: nové, ešte mäkké, v priebehu roka vyrašené výhony, sa pripevnia na spodné drôty, kým budú v nasledujúcej zime uvoľnené a pripevnené hore, aby tým uvoľnili miesto mladým výhonkom.

Spon rastlín: 2-3m.

Všeobecný text: tvoria polokríky. Každý rok vyháňajú nové prúty, ktoré majú v druhom roku kvety a plody. Bohatá úroda si vyžaduje dostatok slnka. Predpokladom je stabilná konštrukcia, ktorá by mala byť pri ťahavých odrodách 2 - 2,5 m vysoká so štyrmi závesnými drôtmi.

Výsadba: vyhĺbime jamy cca 50 - 60 cm a hlboké 40 cm. Kontajnerované rastliny vyberieme z nádoby a zasadíme tak, aby zemina siahala do výšky pôvodného zemného balu. Výdatne zalejeme. Zemné výhony neodstrihujeme, lebo v ďalšom roku budú niesť úrodu, nie sú to plané výhony - tzv. „vlky.

Zavlažovanie: pravidelné zalievanie pôsobí priaznivo na úrodu.

Zimná ochrana: nie je potrebná, neškodí však pri prudších mrazoch chrániť výhony čečinou alebo netkanou textíliou.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť