Čučoriedka kanadská Darrow

6,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 6,90 €
Cena bez DPH 5,75 €
Na sklade
ID tovaru: 122
Čučoriedka kanadská Darrow. Vaccinium corymbosum Darrow.
Výška: 40-50cm.
V kvetináči.
Zber/Skladovateľnosť: september.
 Späť na: Čučoriedky

Čučoriedka kanadská Darrow

Farba kvetu je biela. Dobou kvitnutia je máj. Obľubuje slnečné stanovisko a mierne kyslú, vlhkú, priepustnú pôdu. Dosahuje výšku zhruba 1,6 metra a šírku 0,5-1 meter. Ide o rýchlo rastúcu odrodu. Zber plodov je IX mesiac.

Odroda Darrow sa vyznačuje veľkými, pevnými plodmi, odolnými voči praskaniu, atraktívnej svetlomodrej farby s intenzívnym voskovým nádychom. Chuť plodov je veľmi dobrá. Vytvára pevné a vzpriamené kry vysoké 1,6 metra. Je dostatočne mrazuvzdorná a odporúča sa pestovať ju v nižších a stredných polohách, kvôli spoľahlivému dozretiu plodov. Vhodná pre produkciu a predaj plodov v čerstvom stave v neskorej sezóne. Plody sa dobre oberajú a sú bohaté na vitamíny a mikroprvky a zároveň sú významným zdrojom antioxidantov, ktoré slúžia ako prevencia proti rakovine. Červené listy na jeseň vytvárajú v záhrade pôsobivý efekt.

Čučoriedky vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5-4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. 

Vaccinium corymbosum Darrow