Vinič Arkadia, zlatožltý

15,95 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 15,95 €
Cena bez DPH 13,29 €
Na sklade
ID tovaru: 243
Vinič Arkadia. Vitis vinifera Arkadia.
Výška rastliny: 70-90cm.
Zber: koniec augusta.
 Späť na: Drobné ovocie

Vinič Arkadia

Veľmi skorá biela odroda stolového viniča s ľahkou muškátovou chuťou a vysokou úrodnosťou, u ktorej sa snúbia tie najlepšie rodičovské vlastnosti. Moldova jej dala gény rezistencie a Kardinál sa postaral o vynikajúcu kvalitu.

Rodičovské odrody: medzidruhový kríženec Moldova x Cardinal.
Kvet: obojpohlavný, dobrá opelivosť.
Vegetačná doba: veľmi skorá, 115 – 120 dní pri sume aktívnych teplôt 2400 - 2450°C, v klimatických podmienkach Odesy dozrieva v prvej polovici augusta.
Výhony: stredne až stredne silno rastúce.
Strapce: veľké až veľmi veľké, v priemere 500 – 700 g, niektoré o hmotnosti až 2 kg, cylindricko kónického tvaru, husté.
Bobule: vajcovité až srdcovité, veľké až veľmi veľké, v priemere 28 x 23 mm a väčšie (v závislosti od rezu kríka a od agrotechniky), hmotnosť 7 – 15 g, dužina mäsitá, šťavnatá, šupka pevná ale nie hrubá.
Farba bobule: zlatožltá.
Chuť: príjemná, ľahká, jednoduchá, v plnej zrelosti muškátová.
Cukornatosť: stredne vysoká, dosahuje 15-16°NM, čo je u úrodných odrôd normálne, ale s nízkym obsahom kyselín 4-6g/liter.
Úrodnosť: veľmi vysoká, Arkadia je jedným z rekordérov.
Mrazuvzdornosť: -21°С.

Vitis vinifera Arkadia

Výhony vyzrievajú dobre, plodonosných výhonov je 55–75 %, priemerný počet strapcov na výhon (koeficient plodonosnosti) je 0,9 – 1,5. Rez je možný dlhý aj krátky, to znamená na čapíky, poloťažne aj ťažne, so zaťažením nie viac ako 8 očiek na 1 m2 plochy. Vyžaduje redukciu úrody odstraňovaním súkvetí.

Na hnojenie reaguje pozitívne.. V premokrených pôdach môže dôjsť k praskaniu bobúľ. Transportovateľnosť je veľmi dobrá. Zakoreňovanie štepov je veľmi dobré, majú mocný koreňový systém, sadenice Arkadie rýchlo naberajú na sile a skoro vstupujú do plodonosnosti. Afinita k väčšine podpníkov je dobrá. Odroda Arkadia sa už stala štandardom v sortimente väčšiny vinohradníckych oblastí ale jej trhová hodnota je stále vysoká.