Jedľa nordmannova v črepníku 40-60cm

29,80 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 29,80 €
Cena bez DPH 24,83 €
Na sklade
ID tovaru: 383
Jedľa nordmannova v črepníku, Jedľa kaukazská. Abies nordmanniana.
Výška stromčeka bez črepníka: 40-60cm.
Výška črepníka: cca.25cm.
 Späť na: Vianočné stromčeky v kvetináči

Jedľa nordmannova, Jedľa kaukazská v črepníku 40-60cm

Druh, ktorý pochádza z východu Európy, má husté vetvy a nepichľavé ihlice, ktoré dlho neopadávajú, a preto je ideálnym - a dnes najpredávanejším - vianočným stromčekom. Stromčeky, ktoré nám majú skrášliť Vianoce, sa v našej časti Európy pestujú, nie však bežne v lese, ale na zvláštnych plantážach. Typickým znakom Jedle kaukazskej sú tuhé, ale tupé ihlice, ktoré majú na spodnej strane dva nápadné pozdĺžne biele pásiky.

Až 20cm dlhé červenohnedé šišky u Jedle nordmannovej vyrastajú ma vetvách vzpriamene. Často sú pokryté kvapkami živice. Medzi hrubými semennými šupinami Jedle kaukazskej vyčnievajú tenké cípovité podporné šupiny. 

Pochádza z Kaukazu a z Arménska, v strednej Európe sa pestuje v parkoch a záhradách. Obvykle ide o strom vysoký okolo 30 metrov, vo výnimočných prípadoch dosahuje Jedľa normandská až 60 metrov.

Drevo Jedľe nordmannovej (kaukazskej) neroní živicu a je vynikajúcim materiálom na výrobu hudobných nástrojov a pre interiéry domov. Mladé stromčeky sa predávajú ako vianočné. 

Abies nordmanniana 40-60cm