Borovica pyrenejská 150-175cm

98,30 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 98,30 €
Cena bez DPH 81,92 €
Na sklade
ID tovaru: 639
Borovica pyrenejská. Pinus uncinata.
Výška stromčeka bez črepníka: 150-175cm.
Výška črepníka: cca.40-45cm.
 Späť na: Vianočné stromčeky v kvetináči

Borovica pyrenejská 150-175cm

Borovice sú nádherné stromy, ktoré nájdete v širokom pásme klímy - od chladných severských krajín, až po rozpálené prímorské pláne. Bolo vyšľachtených mnoho odrôd, napriek tomu najkrajšie sú divoko rastúce borovicové hvozdy, ktorým nikto neurčoval miesto ani veľkosť.

Borovica pyrenejská je naším domácim druhom vyššej borovice, ktorý sa bežne nachádza v páse od Bulharska, cez Karpaty až do severného Poľska. Ide o skôr pomalšie rastúci poddruh horskej borovice so sýto zelenými ihlicami vyrastajúcimi v páre. Tvar je stromovitý = má terminál (centrálny kmeň), čo je najdôležitejšie rozpoznávacie znamenie oproti bežnej borovici. Rastliny je možné ľahko udržiavať menším zalamovaním nových výhonov na jar.

Borovica pyrenejská je u nás doma najmä na vlhších stanovištiach a rašeliniskách. Napriek tomu dokáže žiť aj v suchších podmienkach, ale paradoxne ju nemožno vysadiť na podmáčané stanovište, kde by zhnila. Musela by sa tam sama vysemeniť a vyrásť, aby nadmieru vody dobre zvládla.
Vysaďte ju do akejkoľvek dobre priepustnej zeme na plné slnko, kde nebude trpieť na choroby. Vyhovujú im aj skalky, násypy aj piesočné podložia. Plne otužilá do cca -45 °C.

Pinus uncinata 150-175cm