Jedľa nordmannova, Jedľa kaukazská rezaná 220-250cm

48,60 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 48,60 €
Cena bez DPH 40,50 €
Na sklade
ID tovaru: 778
Jedľa nordmannova, Jedľa kaukazská. Abies nordmanniana.
Výška rastliny: 220-250cm.
 Späť na: Rezané živé vianočné stromčeky

Jedľa nordmannova, Jedľa kaukazská 220-250cm

Druh, ktorý pochádza z východu Európy, má husté vetvy a nepichľavé ihlice, ktoré dlho neopadávajú, a preto je ideálnym - a dnes najpredávanejším - vianočným stromčekom. Stromčeky, ktoré nám majú skrášliť Vianoce, sa v našej časti Európy pestujú, nie však bežne v lese, ale na zvláštnych plantážach. Typickým znakom Jedle kaukazskej sú tuhé, ale tupé ihlice, ktoré majú na spodnej strane dva nápadné pozdĺžne biele pásiky.

Až 20cm dlhé červenohnedé šišky u Jedle nordmannovej vyrastajú ma vetvách vzpriamene. Často sú pokryté kvapkami živice. Medzi hrubými semennými šupinami Jedle kaukazskej vyčnievajú tenké cípovité podporné šupiny. 

Pochádza z Kaukazu a z Arménska, v strednej Európe sa pestuje v parkoch a záhradách. Obvykle ide o strom vysoký okolo 30 metrov, vo výnimočných prípadoch dosahuje Jedľa normandská až 60 metrov.

Drevo Jedľe nordmannovej (kaukazskej) neroní živicu a je vynikajúcim materiálom na výrobu hudobných nástrojov a pre interiéry domov. Mladé stromčeky sa predávajú ako vianočné. 

Abies nordmanniana 220-250cm