Drevený kôl 200cm/6cm s hrotom impregnovaný

7,55 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 7,55 €
Cena bez DPH 6,29 €
Na sklade
ID tovaru: 448
Drevený kôl 200cm/6cm s hrotom impregnovaný.
Dĺžka: 200cm.
Priemer: 6cm.
Drevo: borovica.
Paleta: 270ks.
 Späť na: Drevené oporné koly k stromom

Drevený kôl 200cm/6cm s hrotom impregnovaný Borovicové koly

Drevený kôl dĺžky 200cm je určený k lesníckym pletivám, na dočasné oplotenie alebo ako podpora k vegetácii. Drevené koly sa využívajú napríklad ako opora pre popínavky, ako podpora pre mladé stromčeky alebo pri výstavbe prírodných konštrukcií. Je vhodný ako opora k väčším stromom.

Dolná strana má hrot a vrchná strana je frézovaná. Kôl je z borovicového dreva s priemerom 6cm. Má guľatý tvar a je zakončený hrotom pre jednoduché zatlčenie do zeme. Najčastejší a najpevnejší spôsob upevnenia stromu je do tzv. “trojnožky”, kedy 3 koly rozmiestnite do trojuholníka okolo stromu a spojíte polokolom. Strom, ktorý sa nachádza v strede sa potom vyviaže pomocou popruhu.

Koly sa ľahko inštalujú, vďaka čomu sú dostupné pre každého. Jednoduché upevňovacie prvky, t.j. spojky, skrutky alebo klincov, umožňujú rýchlu a stabilnú montáž. Používajú sa mnohými spôsobmi. Koly môžu pôsobiť ako drevený plot, oddeľujúci jednotlivé časti záhrady, ako je terasa, trávnik alebo záhony. Môžu byť tiež použité ako podpora pre vinič a stromy.

Drevené koly sú obľúbené záhradné a stavebné prvky, ktoré dodajú priestoru nielen čaro, ale plnia aj praktickú funkciu. Sú tiež estetickým dekoratívnym prvkom, ale slúžia aj ako podpery stromov a ochranné bariéry. Koly sú vyrobené z výberového dreva, ktoré sa vyznačuje vysokou životnosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Použitie drevených kolov dodáva každej investícii prirodzený a príjemný vzhľad.

Výroba kolov je proces spracovania dreva s cieľom získať rezy dreva so špecifickými rozmermi a vlastnosťami. Výroba môže byť rozdelená do niekoľkých častí:

Výber suroviny: Na začiatku procesu musíte vybrať vhodný druh dreva. Výber dreva závisí od použitia a podmienok prostredia, v ktorých sa bude používať.

Rezanie dreva: Drevo narežeme na vhodné časti s dĺžkami zodpovedajúcimi plánovaným kolom. V závislosti od technológie a dostupných nástrojov je možné drevo rezať ručne alebo strojovo.

Sušenie: Čerstvo narezané drevo obsahuje veľa vlhkosti, preto ho sušíme, aby sme znížili obsah vody. Tým sa zabráni praskaniu a deformácii dreva po inštalácii.

Spracovanie: Vysušené drevo sa následne spracuje na požadované rozmery a tvary. To zahŕňa rezanie, hobľovanie, frézovanie a iné operácie v závislosti od konkrétnych požiadaviek.

Impregnácia kolov je veľmi dôležitý postup. Impregnované koly poskytujú dlhodobú ochranu a odolnosť, okrem iného proti hnilobe dreva v mieste kontaktu kolu so zemou. Kôl bez impregnácie zhnije v oveľa kratšom čase a je vo veľkej miere vystavený hubám a hmyzu.

Navyše je potrebné zdôrazniť, že impregnovaný kôl má zvýšenú trvanlivosť, čo je dôležité najmä v prípade dreva používaného v exteriéri, napríklad v záhradách, na terasách alebo na fasádach budov. Okrem toho, keď sa v konštrukciách používa drevo, tesnenie môže pomôcť chrániť klince, skrutky a iné kovové komponenty pred koróziou spôsobenou vlhkosťou dreva.

Naše koly sú tlakovo impregnované, čo znamená, že chemikálie sú pod tlakom zavádzané do štruktúry dreva, čím poskytujú účinnú ochranu.

Borovicové koly