Drevený kôl 250cm/6cm s hrotom

8,65 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 8,65 €
Cena bez DPH 7,21 €
Na sklade
ID tovaru: 448
Drevený kôl 250cm/6cm s hrotom.
Dĺžka: 250cm.
Priemer: 6cm.
Drevo: borovica.
Paleta: 270ks.
 Späť na: Drevené oporné koly k stromom

Drevený kôl 250cm/6cm s hrotom

Drevený kôl dĺžky 250cm je určený k lesníckym pletivám, na dočasné oplotenie alebo ako podpora k vegetácii. Drevené koly sa využívajú napríklad ako opora pre popínavky, ako podpora pre mladé stromčeky alebo pri výstavbe prírodných konštrukcií. Je vhodný ako opora k väčším stromom.

Dolná strana má hrot a vrchná strana je frézovaná. Kôl je z borovicového dreva s priemerom 6cm. Má guľatý tvar a je zakončený hrotom pre jednoduché zatlčenie do zeme. Najčastejší a najpevnejší spôsob upevnenia stromu je do tzv. “trojnožky”, kedy 3 koly rozmiestnite do trojuholníka okolo stromu a spojíte polokolom. Strom, ktorý sa nachádza v strede sa potom vyviaže pomocou popruhu.

Koly sa ľahko inštalujú, vďaka čomu sú dostupné pre každého. Jednoduché upevňovacie prvky, t.j. spojky, skrutky alebo klincov, umožňujú rýchlu a stabilnú montáž. Používajú sa mnohými spôsobmi. Koly môžu pôsobiť ako drevený plot, oddeľujúci jednotlivé časti záhrady, ako je terasa, trávnik alebo záhony. Môžu byť tiež použité ako podpora pre vinič a stromy.

Drevené koly sú obľúbené záhradné a stavebné prvky, ktoré dodajú priestoru nielen čaro, ale plnia aj praktickú funkciu. Sú tiež estetickým dekoratívnym prvkom, ale slúžia aj ako podpery stromov a ochranné bariéry. Koly sú vyrobené z výberového dreva, ktoré sa vyznačuje vysokou životnosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Použitie drevených kolov dodáva každej investícii prirodzený a príjemný vzhľad.

Výroba kolov je proces spracovania dreva s cieľom získať rezy dreva so špecifickými rozmermi a vlastnosťami. Výroba môže byť rozdelená do niekoľkých častí:

Výber suroviny: Na začiatku procesu musíte vybrať vhodný druh dreva. Výber dreva závisí od použitia a podmienok prostredia, v ktorých sa bude používať.

Rezanie dreva: Drevo narežeme na vhodné časti s dĺžkami zodpovedajúcimi plánovaným kolom. V závislosti od technológie a dostupných nástrojov je možné drevo rezať ručne alebo strojovo.

Sušenie: Čerstvo narezané drevo obsahuje veľa vlhkosti, preto ho sušíme, aby sme znížili obsah vody. Tým sa zabráni praskaniu a deformácii dreva po inštalácii.

Spracovanie: Vysušené drevo sa následne spracuje na požadované rozmery a tvary. To zahŕňa rezanie, hobľovanie, frézovanie a iné operácie v závislosti od konkrétnych požiadaviek.

Drevo je materiál, ktorý vnáša do priestoru teplo a harmóniu a vytvára prirodzené spojenie s okolím.

Borovicové koly