Drevený kôl 250cm/5cm s hrotom impregnovaný

6,65 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 6,65 €
Cena bez DPH 5,54 €
Na sklade
ID tovaru: 447
Drevený kôl 250cm/5cm s hrotom impregnovaný.
Dĺžka: 250cm.
Priemer: 5cm.
Drevo: borovica.
Paleta: 330ks.
 Späť na: Drevené oporné koly k stromom

Drevený kôl 250cm/5cm s hrotom impregnovaný

Drevený kôl dĺžky 250cm je určený k lesníckym pletivám, na dočasné oplotenie alebo ako podpora k vegetácii. Drevené koly sa využívajú napríklad ako opora pre popínavky, ako podpora pre mladé stromčeky alebo pri výstavbe prírodných konštrukcií. Je vhodný ako opora k väčším stromom.

Dolná strana má hrot a vrchná strana je frézovaná. Kôl je z borovicového dreva s priemerom 5cm. Má guľatý tvar a je zakončený hrotom pre jednoduché zatlčenie do zeme. Najčastejší a najpevnejší spôsob upevnenia stromu je do tzv. “trojnožky”, kedy 3 koly rozmiestnite do trojuholníka okolo stromu a spojíte polokolom. Strom, ktorý sa nachádza v strede sa potom vyviaže pomocou popruhu.

Koly sa ľahko inštalujú, vďaka čomu sú dostupné pre každého. Jednoduché upevňovacie prvky, t.j. spojky, skrutky alebo klincov, umožňujú rýchlu a stabilnú montáž. Používajú sa mnohými spôsobmi. Koly môžu pôsobiť ako drevený plot, oddeľujúci jednotlivé časti záhrady, ako je terasa, trávnik alebo záhony. Môžu byť tiež použité ako podpora pre vinič a stromy.

Drevené koly sú obľúbené záhradné a stavebné prvky, ktoré dodajú priestoru nielen čaro, ale plnia aj praktickú funkciu. Sú tiež estetickým dekoratívnym prvkom, ale slúžia aj ako podpery stromov a ochranné bariéry. Koly sú vyrobené z výberového dreva, ktoré sa vyznačuje vysokou životnosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Použitie drevených kolov dodáva každej investícii prirodzený a príjemný vzhľad.

Výroba kolov je proces spracovania dreva s cieľom získať rezy dreva so špecifickými rozmermi a vlastnosťami. Výroba môže byť rozdelená do niekoľkých častí:

Výber suroviny: Na začiatku procesu musíte vybrať vhodný druh dreva. Výber dreva závisí od použitia a podmienok prostredia, v ktorých sa bude používať.

Rezanie dreva: Drevo narežeme na vhodné časti s dĺžkami zodpovedajúcimi plánovaným kolom. V závislosti od technológie a dostupných nástrojov je možné drevo rezať ručne alebo strojovo.

Sušenie: Čerstvo narezané drevo obsahuje veľa vlhkosti, preto ho sušíme, aby sme znížili obsah vody. Tým sa zabráni praskaniu a deformácii dreva po inštalácii.

Spracovanie: Vysušené drevo sa následne spracuje na požadované rozmery a tvary. To zahŕňa rezanie, hobľovanie, frézovanie a iné operácie v závislosti od konkrétnych požiadaviek.

Impregnácia kolov je veľmi dôležitý postup. Impregnované koly poskytujú dlhodobú ochranu a odolnosť, okrem iného proti hnilobe dreva v mieste kontaktu kolu so zemou. Kôl bez impregnácie zhnije v oveľa kratšom čase a je vo veľkej miere vystavený hubám a hmyzu.

Navyše je potrebné zdôrazniť, že impregnovaný kôl má zvýšenú trvanlivosť, čo je dôležité najmä v prípade dreva používaného v exteriéri, napríklad v záhradách, na terasách alebo na fasádach budov. Okrem toho, keď sa v konštrukciách používa drevo, tesnenie môže pomôcť chrániť klince, skrutky a iné kovové komponenty pred koróziou spôsobenou vlhkosťou dreva.

Naše koly sú tlakovo impregnované, čo znamená, že chemikálie sú pod tlakom zavádzané do štruktúry dreva, čím poskytujú účinnú ochranu.

Drevo je materiál, ktorý vnáša do priestoru teplo a harmóniu a vytvára prirodzené spojenie s okolím.

Oporný kôl k stromom