Drevený kôl 300cm/14cm

59,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 59,50 €
Cena bez DPH 49,58 €
Na sklade
ID tovaru: 447
Drevený kôl 300cm/14cm.
Dĺžka: 300cm.
Priemer: 14cm.
Drevo: borovica.
 Späť na: Drevené oporné koly k stromom

Drevený kôl 300cm/14cm

Kôl je z borovicového dreva s priemerom 14cm. Strany kolu sú frézované. Najčastejší a najpevnejší spôsob upevnenia stromu je do tzv. “trojnožky”, kedy 3 koly rozmiestnite do trojuholníka okolo stromu a spojíte polokolom. Strom, ktorý sa nachádza v strede sa potom vyviaže pomocou popruhu. Koly sa ľahko inštalujú, vďaka čomu sú dostupné pre každého. Jednoduché upevňovacie prvky, t.j. spojky, skrutky alebo klincov, umožňujú rýchlu a stabilnú montáž. Používajú sa mnohými spôsobmi. Koly môžu pôsobiť ako drevený plot, oddeľujúci jednotlivé časti záhrady, ako je terasa, trávnik alebo záhony. Môžu byť tiež použité ako podpora pre vinič a stromy.

Drevené koly sú obľúbené záhradné a stavebné prvky, ktoré dodajú priestoru nielen čaro, ale plnia aj praktickú funkciu. Sú tiež estetickým dekoratívnym prvkom, ale slúžia aj ako podpery stromov a ochranné bariéry. Koly sú vyrobené z výberového dreva, ktoré sa vyznačuje vysokou životnosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Použitie drevených kolov dodáva každej investícii prirodzený a príjemný vzhľad.

Výroba kolov je proces spracovania dreva s cieľom získať rezy dreva so špecifickými rozmermi a vlastnosťami. Výroba môže byť rozdelená do niekoľkých častí:

Výber suroviny: Na začiatku procesu musíte vybrať vhodný druh dreva. Výber dreva závisí od použitia a podmienok prostredia, v ktorých sa bude používať.

Rezanie dreva: Drevo narežeme na vhodné časti s dĺžkami zodpovedajúcimi plánovaným kolom. V závislosti od technológie a dostupných nástrojov je možné drevo rezať ručne alebo strojovo.

Sušenie: Čerstvo narezané drevo obsahuje veľa vlhkosti, preto ho sušíme, aby sme znížili obsah vody. Tým sa zabráni praskaniu a deformácii dreva po inštalácii.

Spracovanie: Vysušené drevo sa následne spracuje na požadované rozmery a tvary. To zahŕňa rezanie, hobľovanie, frézovanie a iné operácie v závislosti od konkrétnych požiadaviek.

Drevo je materiál, ktorý vnáša do priestoru teplo a harmóniu a vytvára prirodzené spojenie s okolím.

Drevený kôl k stromom