Cyprusovec leylandský Castlewellan Gold tvar špirála 80-100cm

0 Hodnotenie
54,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Cena 54,00 €
bez DPH 45,00 €
Cyprusovec leylandský Castlewellan Gold tvar špirála 80-100cm. Cupressocyparis leylandii Castlewellan Gold.
Výška rastliny: 80-100cm
 Späť na: Okrasné dreviny a rastliny

Cyprusovec leylandský Castlewellan Gold tvar špirála 80-100cm

Cyprusovec leylandský Castlewellan Gold pochádza z kríženia cupressus macrocarpa a chamaecyparis nootkatensis. Jedná sa o divoko a rýchlo rastúci ihličnan, ktorý sa v základnej zelenej variante vysádza najmä do strihaných živých plotov alebo nestrihaný do vetrolamov a zelených stien a odrody s farebným ihličím sa stávajú krásnymi dominantami záhrad a parkov.

Castlewellan Gold patrí k najobľúbenejším kultivarom a nájdete ho pestovaný ako v prirodzenej forme, tak rôzne i strihaný a šľachtený, aj ako bonsai. Ponúka ploché vejáre vetiev tmavozelenej farby s jemne zlatožltými končekmi zjari, ktoré sa menia na svetlo zelenožltú v lete. Výrazne vystupujú do priestoru smerom od kmeňa.

Výhodou cyprusovcov je fakt, že v zime neprechádzajú do bledších alebo dokonca nahnedlých odtieňov, ako tomu býva u podobných ihličnanov. Prirodzený tvar je široko pyramidálny a kríky možno akokoľvek strihať od jari do konca leta.

Cupressocyparis leylandii Castlewellan Gold

Cyprusovec porastie v takmer každej dobre odvodnenej pôde, kde bude mať dostatok miesta na korene. Je mazuvzdorný do min. -25 °C, zrejme ešte o niečo viac.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť