Figovník obyčajný Brown Turkey

17,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 17,90 €
Cena bez DPH 14,92 €
Na sklade
ID tovaru: 799
Figovník obyčajný Brown Turkey. Ficus carica Brown Turkey.
Výška rastliny: 50-70cm.
Kvetináč: 2L.
 Späť na: Figovník

Figovník obyčajný Brown Turkey

Stredne vysoký ker dorastajúci do výšky 1-2 metre s opadavým listom (nápadne laločnaté, veľké, zaujímavo tuhé). Strihá sa na jar a v lete (pri bujnom raste počas leta sa odporúča pre bohatšie plodenie skracovať nové prírastky na 3 listy). Nároky na pôdu sú mierne vápenitá s ílovitou zložkou bohatá na humus. Figovníku vyhovuje slnečná južná stena, kde sa kumuluje viac tepla a ker je viac chránený. Mladšie rastliny odolávajú -15 °C, viacročné už -20 °C.

Figovník obyčajný Brown Turkey je jeden z najotužilejších figovníkov, ktorý v našich podmienkach aj hojne plodí. Jedná sa o odrodu s tmavými figami (červenohnedé až fialovo-čierne). Sú sladké a pri dostatočnom obsahu živín v pôde aj pomerne veľké. Tvoria sa bez opelenia. Plody sú zrelé ak idú ľahko odlomiť a neronia mlieko (latex, ktorý je inak prítomný v celej rastlinke).

Odolnosť tejto odrody možno prehĺbiť ak konáre zakryjete bublinkovou fóliou, či polystyrénom počas najsilnejších mrazov. V každom prípade rastlina prežíva vždy na koreňoch, takže v prípade omrznutia nadzemnej časti figovníka vyženie na jar nové výhony zo zeme, na ktorých dokonca stihne ten istý rok plodiť.

Ficus carica Brown Turkey