Céder himalájsky Aurea 80-100 cm

54,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 54,00 €
Cena bez DPH 45,00 €
Na sklade
ID tovaru: 309
Céder himalájsky Aurea. Cedrus deodara Aurea.
Výška rastliny: 80-100cm.
Kvetináč: 3L.
 Späť na: Céder

Céder himalájsky Aurea

Cédre sú majestátne stromy, ktoré nás uchvátia svojou nepravidelnou stavbou širokých korún najmä v južnejších štátoch pod Alpami. 

Himalájsky céder je zrejme najpôvabnejším druhom cédra. Jeho stavba je v mladosti prísne pyramidálna, s rozložitými vetvami a prevísajúcimi končekmi. Odroda Aurea navyše nesie žiarivo zlatožlté až žltozelené neopadavé ihlice, ktoré vyrastajú vo zväzkoch po 20 až 30. Rastie pomalšie ako základné zelené druhy a dorastá do menšej veľkosti okolo 4-5m, takže dospelý strom sa vojde aj do stredne veľkéj záhrady. Staršie rastliny nadobúdajú charakter unikátnych solitérov, pretože každý je trochu iný. Táto zlatá odroda cédra je veľmi populárna v Nemecku a v Holandsku, kde farebné listy a ihličie bolo vždy stredobodom záujmu zákazníkov. Jeho mrazuvzdornosť nie je taká ako napríklad u libanonského, ale podľa mnohých skúseností s pestovaním v našej republike nepredstavuje väčšie ťažkosti.

Cédre pestujme na priamom slnku, v akejkoľvek priepustnej, dobre odvodnenej pôde. Tolerujú aj vápenaté podložie. Rez je možný na konci zimy a tvarovanie v druhej polovici leta. Himalájsky céder potrebuje pozíciu chránenú pred ostrými zimnými vetrami. Mrazuvzdorný do cca. -21°C.

Cedrus deodara Aurea