Cyprusovec leylandský 150-175 cm

39,24 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 39,24 €
Cena bez DPH 32,70 €
Na sklade
ID tovaru: 1028
Cyprusovec leylandský. Cupressocyparis leylandii.
 Späť na: Cyprusovec

Cyprusovec leylandský

Cyprusovec leylandský je najviac používaná okrasná drevina na živý plot. Veľmi rýchlo rastie a pôsobí dokonalým dojmom keď je upravený. Rýchlo rastie a veľmi dobre sa strihá.

Cyprusovec Leylandov je prírodným hybridom medzi cuperessus macrocarpa a chamaecyparis nootkatensis. Ide o ihličnan, ktorý sa vysádza ako živý plot alebo aj ako vetrolam či solitér. Nestrihaný je mohutný, vzpriamený a má kužeľový tvar.

Olistenie je tmavozelené až sivozelené, oproti tujám či ostatným cypruštekom má tú výhodu, že v zime nestráca farbu, ostáva krásne zelený ako cez rok. Strihať sa môže od jari do konca leta.

Cyprusovec rastie dobre v každej pôde, vyžaduje slnečné stanovisko a priestor pre koreňový systém. Dobre znáša sucho a je nenáročný na pôdu, no s prihnojovaním dosiahnete maximálny úspech.

Sadí sa 75–100 cm od seba. V dospelosti rastie ročne až 80-100cm.

Je ideálny na živé ploty o výške 1,5–15 metrov. Ked sa ponechá na pospas prirode dorastá do výsky az 20 metrov a šírky 3-6 metra.

Cupressocyparis leylandii

Môžeme ho preto pestovať na celom území strednej Európy s výnimkou chladných horských oblastí. Spoľahlivo zimuje v oblastiach s priemernou najnižšou teplotou do mínus 20 stupňov Celzia.