Breza čierna Summer Cascade

149,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 149,00 €
Cena bez DPH 124,17 €
Na sklade
ID tovaru: 717
Breza čierna Summer Cascade. Betula nigra Summer Cascade.
Výška rastliny: 220-240cm.
Kontajner: 20L.
 Späť na: Breza

Breza čierna Summer Cascade

Betula nigra je latinské označenie brezy čiernej, ľudovo zvanej aj "breza riečna." Predstavuje silný, rýchlo rastúci, stredne veľký, listnatý strom pôvodom z východných Spojených štátov. Vo svojej domovine prirodzene rastie pozdĺž potokov, v močaristých nížinách. V našich podmienkach je s obľubou vysádzaná ako okrasná drevina.

Breza čierna Summer Cascade je stredne veľký strom s pomerne rýchlym rastom, rastie až do výšky 6 metrov. Cenený je pre nádhernú lososovo ružovú až škoricovo hladkú kôru, ktorá sa odlupuje. Tento kultivar má jemne previsnuté vetvy, ktoré sú akoby "plačúce." Z nich vyrastajú lesklé zelené listy v tvare kosoštvorca so striebristými spodnými stranami, ktoré na jeseň žltnú.

Vysaďte ju do blízkosti rybníkov alebo jazierok, kde budú nádherne visieť jej vetvy. Môžete ju nájsť v mestských záhradách či parkoch ako súčasť verejnej zelene. Svojím vzhľadom a sfarbením je to vysoko atraktívna, okrasná drevina. V záhrade vytvoria pokojnú, harmonickú atmosféru. Zažiari ako solitér uprostred záhrady.

Breza čierna Summer Cascade nie je náročná na pestovanie a je pomerne tolerantná k rôznym podmienkam a typom pôd, okrem veľmi suché. Je skutočnou milovníčkou plného slnka, ale znesie aj polotieň. Ľahko sa pestuje v stredne vlhkých a dobre priepustných pôdach. Hoci nemá rada premokrenie pôd, potrebuje stálu vlhkosť. Ak sadíte na jar alebo v lete, prvých pár mesiacov dobre zavlažujte. Zvýšte zálievku, pokiaľ sú horúčavy alebo dlhšie obdobie sucha, môžete potom zvážiť aj použitie mulčovacej kôry, aby boli koreňové zóny chladné a vlhké. Breza vyžaduje minimálny rez, ktorý by sa mal vykonávať najlepšie na konci leta. Je mrazuvzdorná, odoláva mrazom od -26 °C až do -29 °C.

Betula nigra Summer Cascade