Dub červený 400-450cm

472,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 472,00 €
Cena bez DPH 393,33 €
Na sklade
ID tovaru: 424
Dub červený. Quercus rubra.
Výška rastliny: 400-450cm.
Obvod kmeňa: 14-16cm.
 Späť na: Dub

Dub červený 400-450cm

Duby neodmysliteľne patria do našej krajiny, či už pochádzajú z Ameriky, Ázie alebo južnej Európy. Lemujú naše rybničné hrádze, zdobia zmiešané lesy a zvláštne druhy a kultivary sa tešia obľube vo veľkých parkoch a botanických záhradách.

Dub červený sa niekedy nazýva dubom americkým, pretože pochádza zo severovýchodnej časti USA a Kanady. Vďaka svojmu pôvodu je veľmi otužilý a ako to často v prípade silne mrazuvzdorných stromov býva, je aj veľmi vysoký. Táto parková nádhera rastie stredne rýchlo až rýchlo v ideálnej pôde a v dospelosti dokáže dorásť 20 metrov. V parkoch alebo voľnej prírode, kde má dostatok priestoru a živín ešte o pár metrov viac. Opadavé listy duba červeného sú pomerne veľké a veľmi atraktívne. Sú väčšinou sedemcípe, ojedinele 9 až 11-cípé, cípy sú na rozdiel od duba letného zašpicatené a vyzerajú podobne ako listy duba bahenného. Ich farba je v sezóne sýto zelená a na jeseň sa farbí do fantastických odtieňov oranžovej, šarlátovo červenej a červenej. Koruna je najprv pyramidálna, s vekom atraktívne zaoblená a ponúka príjemný tieň. Tvoria sa pomalšie a je dobré mladším stromom korunu založiť, aby čo najskôr vznikla pevná kostra s najsilnejšími vetvami približne rovnako ďaleko od seba. 

Sadenica Quercus rubra

Tento dub nie je náročný na pôdne podmienky, ale na rozdiel od ostatných je viac citlivý na vápno v pôde, doprajte mu preto neutrálnu či mierne kyslú zem. Vlhko mu robí dobre, aj keď je veľmi odolný suchu, akonáhle zakorení. Znáša mestské znečistenie. Korene sú silné a môžu nadvihnúť chodníky, pokiaľ sú príliš blízko. Plne mrazuvzdorný do cca. -40 °C.