Dub močiarny Green Pillar

19,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 19,50 €
Cena bez DPH 16,25 €
Na sklade
ID tovaru: 277
Dub močiarny Green Pillar. Quercus palustris Green Pillar.
Výška: 125-150cm.
V kvetináči.
 Späť na: Dub

Dub močiarny Green Pillar

Dub bahenný Green Pillar vás poteší svojim úzko stĺpovitým rastom. Aj keď na trhu už existujú iné varianty stĺpovitých rastlín vrátane duba letného, ​​tento dub je výrazne odlišný najmä pre svoje olistenie. Jeho opadavé listy sú hlboko vykrajované a lesklé, sviežo zelené v lete a meniace sa na nádherne ohnivo oranžové a červené na jeseň. Často zostávajú uschnuté na strome až do prvých silnejších vetrov polovice zimy.

Green Pillar rastie pomaly až stredne rýchlo a svoju štíhlu figúru do približne jedného metra šírky si drží do veku okolo 10 rokov. Potom sa začne mierne rozrastať aj do šírky a v úplnej dospelosti môže nadobudnúť až 3m a 15m do výšky. Pokiaľ sa mladému stromu ohne špička centrálneho terminálu, zastrihnite ju, aby ho nahradila novým, pevnejším výhonom. Rastlina bola objavená v americkom Princetone v štáte New Jersey v roku 1994 a zasadil sa o ňu William Flemmer III. 

Dub bahenný znáša akúkoľvek pôdu a je tolerantný voči vápenatej zemi, ale najfarebnejšie jesenné odtiene ponúkne v kyslej pôde. Pokiaľ ale mladá rastlina v mierne podmáčanej zemi dobre zakorení, na neskoršie mokro trpieť nebude. Plne mrazuvzdorný do cca -34 °C.

Quercus palustris Green Pillar