Eukalyptus gunniho Azura

113,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 113,50 €
Cena bez DPH 94,58 €
Na sklade
ID tovaru: 931
Eukalyptus gunniho Azura. Eucalyptus gunii Azura.

Výška rastliny: 200-220cm.

Kvetináč: 10L.
 Späť na: Eukalyptus

Eukalyptus gunniho Azura

Eukalyptus gunniho Azura je prvá spoľahlivo odolná odroda blahovičníka od francúzskej firmy Institut Technologie FCBA, ktorá sa postarala o to, aby rastlín do predaja po celej Európe bolo dosť. Nesie skvostne oceľovo modrozelené, neopadavé, okrúhle listy na striebristo srienistých, vzpriamených vetvách.

Jedná sa o stredne rýchlo až rýchlo rastúci ker, ktorého výška sa odhaduje na 4 metre a je možné zjari po mrazoch krátiť. Listy produkujú vonnú silicu nielen pri rozomnutí, ale za teplého počasia sa rozvonia aj vo svojom okolí a údajne odpudzuje bodavý hmyz. Ich svietivo modrostrieborná farba sa bude vynímať medzi akoukoľvek zeleňou a pred akýmkoľvek materiálom – dreveným plotom, kamenným múrikom i tehlovým múrom a v zime, keď sa chlorofyl (zelené farbivo) schová do koreňov, nadobúda modrá farba na intenzite. Rastie husto a pekne súmerne do vystúpavo oválneho tvaru.

Eukalyptus miluje plno slnka, ale porastie skoro všade. Má rád vlhko, ale akonáhle zakorení, zvláda aj letné suchá. Nie je ani príliš náročný na pôdu, napriek tomu ideálna zem je mierne kyslá a živná, nepodmáčaná, ktorá v zime úplne nevyschne – nemá rád suché holomrazy. Väčšinou stačí 1x za mesiac skontrolovať pôdu a dopriať mu 1-2 kanvy vody (podľa veľkosti rastliny). Pestujte ho radšej bohato zamulčovaný. Konečná mrazuvzdornosť ešte nebola vyskúšaná vo všetkých podmienkach, ale vyskúšaná je -20 ° a predpoklad je do cca -23 °C.

Eucalyptus gunii Azura