Bršlen japonský Geen Spire

6,30 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 6,30 €
Cena bez DPH 5,25 €
Na sklade
ID tovaru: 564
Bršlen japonský Geen Spire. Euonymus japonicus Green Spire.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kvetináč: 1L.
 Späť na: Bršlen

Bršlen japonský Geen Spire

Euonymus Green Spire je latinský názov nízkeho hustého vždyzeleného vzpriameného kríka. Patrí medzi jasnovité - Celastraceae. U nás je známy ako Bršlen fortuneov Green Spire. Má prísny vzpriamený stĺpovitý rast. Lesklé, tmavo zelené, kožovité listy husto osadené na stonke sú menšie ako u ostatných odrôd a vyrastajú husto pozdĺž celých vetiev. Nové prírastky sú svetlejšie. Rast je stĺpovitý, dorastá do výšky cca 80–120cm. Ročné prírastky sú okolo 10–20cm. Dobre znáša rez a je okrasný listom aj tvarom rastliny. Táto odroda nekvitne a nemá plody.

Bršlen fortuneov Green Spire v záhrade je ideálny kultivar na tvorbu živých plotov. Vysádzame ho samostatne, alebo ako malé dominanty do záhonov s nízkymi rastlinami. Hodí sa do vonkajšej aj zimnej záhrady. Je obľúbený v keramických kvetináčoch na terasách aj balkónoch. Ako stvorený do líniových výsadieb, kde sa vsádza cca 3-4 ks/1 m. Hodí sa do nízkych živých plotov ako sprievodná zeleň pozdĺž chodníkov a ciest. 

Euonymus japonicus Green Spire

Bršlen fortuneov Green Spire toleruje širokú škálu pôd - suchú, vlhkú, piesočnatú aj ílovitú, musí však byť dobre priepustná. Napriek tomu, že je nenáročný na pestovanie, je vhodné ho vysádzať na chránené stanovište. Miluje slnko aj polotieň, dobre sa mu darí aj v tieni. Nevyžaduje rez, ale pokiaľ chcete, môžete ho aj radikálne zostrihať. Pri výsadbe na exponované stanovište rastliny v zime chráňte netkanou bielou textíliou.