Brslen japonský President Gauthier

6,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 6,90 €
Cena bez DPH 5,75 €
Na sklade
ID tovaru: 564
Brslen japonský President Gauthier. Euonymus japonicus President Gauthier.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kvetináč: 1L.
 Späť na: Bršlen

Brslen japonský President Gauthier

Bršlen japonský President Gauthier je atraktívny vždyzelený ker, ktorý vás upúta svojimi listami. Je to vyšší vzpriamený vždyzelený ker s lesklými panašovanými listami so smotanovo bielym okrajom a zhluky drobných svetlo zelených kvetov sa objavujú na konci jari alebo na začiatku leta. Je ideálny na vytvorenie živého plotu alebo odtienenie v priestore. Ako nám už naznačuje jeho druhové meno, jedná sa o botanický druh pochádzajúci z Japonska, ale darí sa mu aj v iných regiónoch Východnej Ázie. Bršlen japonský President Gauthier v záhrade dorastá do 1,5-2,5 metra výšky a 1,5 až 2,5 metra šírky Bršlen japonský President Gaulthier má atraktívne sfarbené neopadavé listy. Je vhodný do zelených plotov alebo na odtienenie či rozdelenie záhrady. Je príťažlivý v podraste ihličnanov a okrasných drevín. V kvetináčoch sa vyníma napríklad pri vchode do domu, na terasách a balkónoch, upúta pozornosť pri kamenných stenách a múrikoch. Vhodný pre mestské parky aj pre záhrady ladené v prírodnom a vidieckom štýle.

Bršlen japonský preferuje slnečné stanovište, ale dobre porastie aj v polotieni. Vyhovujú mu mierne vlhké až vlhké, dobre priepustné a výživné, hlinitopiesčité pôdy. Dobre zakorenený ker sa dokáže vysporiadať aj so suchšími záhradnými zeminami, počas dlhšieho obdobia bez dažďa a počas letných horúčav sa však bez výdatnejšieho zavlažovania nezaobíde. 

Kultivar nie je náročný na prísun živín a dobre toleruje akýkoľvek rez. Bršlen je povestný výbornou regeneráciou, takže na jar môže byť tvarovací rez hlbší. V priebehu leta potom už len tvarujte prečnievajúce výhony do požadovanej podoby. Kultivar odoláva mrazom do -15 ° C, pri silnejších mrazoch ho chráňte prikrývkou z čečiny a netkanou textíliou. Bršlen japonský pestovaný v nádobách pre istotu na zimu umiestnite do svetlej a chladnej miestnosti.

Euonymus japonicus President Gauthier