Dulovec superba Orange Trail

7,80 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 7,80 €
Cena bez DPH 6,50 €
Na sklade
ID tovaru: 710
Dulovec superba Orange Trail. Chaenomeles superba Orange Trail.
Výška rastliny: 50-60cm.
Kontajner: 2L.
 Späť na: Dulovec

Dulovec superba Orange Trail

Dulovec, populárny opadavý kvitnúci ker atraktívny počas jari. Konáriky približne 150cm vysokého kra sú od marca obsypané oranžovými kvetmi. Po odkvete dulovce plodia žltými aromatickými malvicami podobnými dule, ktoré sú po tepelnej úprave jedlé. Používajú sa na výrobu aromatických kompótov a dochucovadiel nápojov alebo sladkostí. Na dopestovanie plodov je potrebné vysádzať viac jedincov v tesnej blízkosti. Listy sú zelené, lesklé, na zimu opadnú.

Dulovce sú na starostlivosť nenáročné. Aby boli čo najviac zakvitnuté, potrebujú slnečné stanovište, priepustnú, živnú pôdu s mierne kyslým pH (stačí primiešať rašelinu) a pravidelný rez. Korení plytko, preto neodporúčame pôdu v okolí dulovca kypriť motykou, stačí odburiňovať ručne.
Rez je dôležitý v prvých rokoch výsadby, kedy sa zakladá tvar a hlavné vetvenie. V ďalších rokoch stačí rez poškodených výhonov.

Dulovec superba Orange Trail kvitne nádhernými oranžovými kvietkami súbežne s jarnými cibuľovinami ako sú narcisy, scilly, modrice a tulipány. Výsadbu dulovca možno doplniť aj o kvitnúce trvalky.

Chaenomeles superba Orange Trail