Skalník dammerov Eichholz

3,24 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 3,24 €
Cena bez DPH 2,70 €
Na sklade
ID tovaru: 711
Skalník dammerov Eichholz. Cotoneaster dammeri Eichholz.
Dĺžka rastliny: 40-50cm.
Kvetináč: 1L.
 Späť na: Skalník

Skalník dammerov Eichholz

Skalník radicans, známy tiež ako skalník Dammer, patrí k stálezeleným kríkom, ktoré radíme do čeľade Rosaceae - ružovité. Rastlina pochádza z oblastí Ázie, ale zdomácnela aj v Európe, kde rastie v suchších pôdach vyšších horských oblastí alebo často aj v zmiešaných lesoch.

Kultivar Eichholz sa vyznačuje drobnými, lesklými, sýto zelenými listami, ktoré na rastline zostávajú počas celého roka. Rastlina kvitne v máji a júni menšími nenápadnými bielymi kvetmi, ale zaujímavú ju robia predovšetkým pestré, červené bobule, ktoré sa na nej začnú objavovať v priebehu septembra a októbra. Drobné plody sa stanú chutnou potravou pre drobné vtáctvo. 

Skalník v záhrade pokryje strmé svahy v záhrade. Vytvára kompaktné koberce, ktoré dokážu nahradiť trávnik. Zaujme v skalkách, vynikne v podrastu okrasných drevín. V nádobách alebo kvetináčoch skrášli terasy, balkóny a strešné záhrady. Pekne vyzerá s rozchodníkmi, ružami aj koniferami. Uplatní sa v mestských parkoch aj vo vidieckych záhradách. Kultivar nie je náročný na stanovište a bez väčších problémov rastie v polotieni aj na plnom slnku. Darí sa mu takmer vo všetkých záhradných pôdach. Postačí mu na živiny chudobnejšie, piesočnaté pôdy, ale prekážať mu samozrejme nebudú ani humóznejšie pôdy. Najdôležitejšie je, aby pôdy boli dobre odvodnené a priepustné. Pri ťažších zeminách sa preto odporúča kvalitná drenážna vrstva. Platí to aj pre rastliny vysadené v nádobách. Skalník sa Vám za takúto starostlivosť odmení bujným rastom, bohatým kvitnutím a záplavou červených plodov na jeseň. Rastline neprekáža rez. Kultivar je úplne mrazuvzdorný a zimu prežije bez ujmy.

Cotoneaster dammeri Eichholz