Brečtan popínavý Yellow Ripple

7,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 7,90 €
Cena bez DPH 6,58 €
Na sklade
ID tovaru: 688
Brečtan popínavý Yellow Ripple. Hedera helix Yellow Ripple.
Výška rastliny: 40-60cm.
Kontajner: 1L.
 Späť na: Brečtan

Brečtan popínavý Yellow Ripple

Brečtan popínavý patrí k nenáročným stálezeleným rastlinám, ktoré radíme do čeľade Araliaceae - aralkovitej. Táto drevnatiaca rastlina je rozšírená v Európe aj Ázii, ale zavlečená bola do viacerých oblastí sveta a dnes sa vyskytuje v Austrálii či v Severnej alebo Južnej Amerike. Najčastejšie rastie v tienistých lesoch, na skalách a na starých múroch. Brečtan popínavý je rastlina so striedavými, tmavo zelenými, výrazne žilkovanými laločnatými listami, ktoré sa na oporu prichytávajú pomocou krátkych prísavných korienkov. Rastlina sa dokáže pomocou týchto korienkov "vyšplhať" až do 15 metrov výšky. Brečtan popínavý patrí k nenáročným rastlinám, ktoré sa po dobrom zakorenení uspokoja so základnou starostlivosťou a na jednom stanovisku vydržia aj desiatky rokov. 

Vytrvalý, popínavý, lianovitý ker s červenými a javorovitými panašovanými listami. Kvety sú zelenkavo žlté, vykvitajú na starších rastlinách. Ide o rastlinku s prísavnými korienkami, nenáročnú na pestovanie. Vysádza sa k pevným oporám (plotom, pergolám, stenám), alebo ako pôdopokryvná rastlina. 

Hedera helix Yellow Ripple

Vyhovujú mu severnejšie orientované, mierne pritienené stanovištia, ale neublížia mu ani slnečnejšie pozície. Brečtanom sa darí takmer vo všetkých záhradných zeminách. Vhodné sú dobre priepustné, stredne ťažké alebo humózne zeminy. Brečtanov vyžadujú pravidelnú zálievku. Pôda alebo substrát by preto nemali nikdy vyschnúť úplne, pričom platí pravidlo, že v lete zalievame častejšie, ale menej. Pôda musí byť vždy len mierne vlhká. V zime zálievku obmedzíme. Zabúdať nesmiete ani na hnojenie. Použiť môžete zásobné hnojivo alebo ich v letných mesiacoch môžete prihnojovať tekutými hnojivami v 2 až 3 týždenných intervaloch. Rastlina výborne toleruje výchovný aj udržiavací rez. Má výborné regeneračné schopnosti, takže sa nemusíte obávať ani väčšieho zásahu.