Čučoriedka kanadská Duke

10,19 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 10,19 €
Cena bez DPH 8,49 €
Na sklade
ID tovaru: 374
Čučoriedka kanadská Duke. Vaccinium corymbosum Duke.
Výška: 40-50cm.
 Späť na: Čučoriedky

Čučoriedka kanadská Duke

Táto odroda je už desaťročia favoritom veľkopestovateľov.

Vďaka až 2cm veľkým, svetlomodrým plodom a vysokej úrodnosti je svetoznámou odrodou poľného pestovania. Už z mladej rastliny získate veľké množstvo plodov, neskôr až 8-10kg čučoriedok ročne. Vysoká úrodnosť vydrží až desať rokov. Extra veľké, dlho skladovateľné plody sladkej chuti sú bohaté na vitamín C.

Čučoriedka Duke je vhodná do záhonov, ale aj do veľkých nádob. Táto zimovzdorná odroda vyžaduje výsadbu do kyslej pôdy (rašeliny). Na tento účel sa môže použiť aj zemina pre rododendrony alebo azalky.

Obľúbené stanovisko čučoriedky kanadskej Duke je slnečné a chránené.

Pôda humózna, mierne vlhká, priepustná, predovšetkým kyslá. Odroda Duke nie veľmi obľubuje vápenatú pôdu, optimálna hodnota pH 4–4,5, pôda sa môže obohatiť rašelinou, zalievať vodou bez vápna (dažďovou vodou). Ak nemáte k dispozícii dažďovú vodu, môžete vhodiť do vody na polievanie sáčok rašelinovej drte a nechať cez noc ustáť. Odporúčame pôdu 2–3x do roka obohatiť rašelinou. Vhodné je aj mulčovanie (mulčovacou kôrou, popr. posekanou trávou), aby ste znížili obsah vápna v pôde a udržovali v nej vlhkosť.

Hnojenie 2x skoro na jar, skôr ako vyrašia nové výhonky a pri tvorbe plodov, špeciálnym hnojivom (napr.hnojivom na čučoriedky), môžete použiť aj hnojivo na rododendrony.

Odroda Duke dosahuje výšku asi 1–1,20 metra. Rast je relatívne vzpriamený.

Kvety sú biele, máj / jún od 2. až 3. roku pestovania. Plody veľké, svetlomodré, aromatické a sladké. Doba dozrievania od polovice júla.

Staré výhonky môžeme občas na jeseň odstrániť pri pôde, a konár, ktorý je starší než 4 roky, vyrezať – odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú, dlhé výhonky skrátiť – u starších kríkov vždy ponecháme 8–10 silných hlavných výhonkov.

Odroda Duke je zimovzdorná.

Vaccinium corymbosum Duke