Ikebana bambus a sukulent

16,20 €
13,78 €
Modifikátor ceny variantu
Pôvodná cena s DPH 16,20 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena 13,78 €
Cena bez DPH 11,48 €
Na sklade
ID tovaru: 40
Ikebana bambus a sukulent.
Rozmery: 35 x12 x 40cm.
 Späť na: Dekorácie

Ikebana bambus a sukulent

Hoci Japonsko v posledných desaťročiach vnímame najčastejšie ako krajinu technických zázrakov, je to aj krajina nádhernej filozofie spojenej s prírodou a nej vyplývajúceho umenie. Jedným z jeho prejavov je aj ikebana. Ikebana je v podstate japonské umenie aranžovania kvetín. Nazýva sa aj kadó, čo v preklade znamená cesta kvetov. Krásne, nie? Na rozdiel od dekoratívneho aranžovania kvetov v západných krajinách sa japonská ikebana snaží vytvoriť harmóniu lineárnej konštrukcie, rytmu a farby. Zatiaľ čo na západe sa aranžéri snažia zvýrazňovať množstvo a farby kvetov a sústredia sa hlavne na krásu kvetov, Japonci zdôrazňujú lineárne aspekty aranžovania.

Ikebana venuje pozornosť váze, stonkám, listom a vetvám rovnako ako kvetom. Celá štruktúra japonského aranžovania kvetov je založená na troch hlavných bodoch, ktoré symbolizujú nebo, zem a ľudstvo.

Dekoračná ikebanka v prevedení bambus a sukulent v kvalitnom prevedení. Celá dekorácia je zasadená v modernom bielom keramickom črepníku o rozmeroch 35x12cm. Vhodná pre interiér i exteriér.