Ikebana Ruža v keramickom črepníku

16,74 €
14,23 €
Modifikátor ceny variantu
Pôvodná cena s DPH 16,74 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena 14,23 €
Cena bez DPH 11,86 €
Na sklade
ID tovaru: 42
Ikebana dekoračná ikebana ruža v bielom keramickom črepníku.
Rozmery: 35 x 12 x 33cm.
 Späť na: Dekorácie

Ikebana ruža

Hoci Japonsko v posledných desaťročiach vnímame najčastejšie ako krajinu technických zázrakov, je to aj krajina nádhernej filozofie spojenej s prírodou a nej vyplývajúceho umenie. Jedným z jeho prejavov je aj ikebana. Ikebana je v podstate japonské umenie aranžovania kvetín. Nazýva sa aj kadó, čo v preklade znamená cesta kvetov. Krásne, nie? Na rozdiel od dekoratívneho aranžovania kvetov v západných krajinách sa japonská ikebana snaží vytvoriť harmóniu lineárnej konštrukcie, rytmu a farby. Zatiaľ čo na západe sa aranžéri snažia zvýrazňovať množstvo a farby kvetov a sústredia sa hlavne na krásu kvetov, Japonci zdôrazňujú lineárne aspekty aranžovania.

Ikebana venuje pozornosť váze, stonkám, listom a vetvám rovnako ako kvetom. Celá štruktúra japonského aranžovania kvetov je založená na troch hlavných bodoch, ktoré symbolizujú nebo, zem a ľudstvo.

Decentná ruža jemnej oranžovej farby v bielom keramickom črepníku vhodná pre akýkoľvek interiér či exteriér, bez údržby. Skrášli a zútulní Váš domov, či kanceláriu.