Agát srstnatý Casque Rouge

395,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 395,00 €
Cena bez DPH 329,17 €
Na sklade
ID tovaru: 324
Agát srstnatý Casque Rouge. Robinia margaretta Casque Rouge.
Výška dreviny: 250-300cm.
Obvod kmeňa: 12-14cm.
 Späť na: Agát

Agát srstnatý Casque Rouge

Kvitnúce stromy sú vždy ozdobou každej záhrady. V prípade tohto agátu to vďaka farbe a veľkosti kvetov platí dvojnásobne. Ide o kríženca agátov robinia pseudoacacia a robinia hispida var.kelsey. Po jednom zdedil dĺžku hroznových kvetenstiev, po druhom ich farbu. Presný rok pôvodu nebol vyhľadaný, ale prvý záznam je z roku 1934 z USA pod názvom robinia x ambigua Pink Cascade. Až potom sa objavil v Európe po francúzskom názvom Casque Rouge.

Agát Casque Rouge (Červená hriva) ponúka skutočný zážitok - sýto ružové až purpurové motýľovité kvety usporiadané do hustého hrozna, dlhé 15-20cm. Prvýkrát vykvitá v polovici jari a v lete niekedy sám remontuje (tu a tam urobí pár menších kvetov). Eventuálne sa tomu dá pomôcť tým, že v júni, po prvom kvitnutí, rastlinu zastrihnete. Agát narastá počas celého roka a kvitne aj na nových výhonkoch, takže si zaistíte ďalšiu várku kvetov aj počas leta. Listy sú klasicky agátové, lichosperené, stredne zelenej farby. Agátom prirastajú nové vetvy a listy až do jesene, takže strom má neustále sviežu zeleň až do opadu listov. Koruna je ľahká, svetlo-priepustná, široko pyramidálna a vcelku pravidelná. Táto odroda zriedkakedy prerastie výšku 8 metrov. Vďaka svetlej korune môžete aj pod ním pestovať iné dreviny. Vetvy sú tŕnisté. 

Robinia margaretta Casque Rouge

Dáva prednosť priepustným a chudobnejším pôdam, po dobrom zakorenení znáša aj sucho. Vyviazanie kmeňa do tzv. trojnožky je pri agáte nutné na min. 3 roky od výsadby, pretože jeho drevo je krehké a vo vetre by sa mohol polámať. Každoročný rez spevní korunu a výrazne znižuje riziko vylomenia vetrom. Plne mrazuvzdorný do min. -34°C.