Dub močiarny 120-150cm

59,88 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 59,88 €
Cena bez DPH 49,90 €
Na sklade
ID tovaru: 277
Dub močiarny. Quercus palustris.
Výška: 120-150cm.
V kvetináči.
 Späť na: Dub

Dub močiarny 120-150cm

Bahenný dub je jednou z u nás zdomácnených drevín. Stretnete ich najčastejšie na vlhších až podmáčaných stanovištiach v mierne kyslej pôde. Ide o veľké stromy s krásnymi listami a stavbou koruny. Opadavé listy sú hlboko vykrajované poväčšinou s 5 až 7 cípmi, v sezóne sýto zelené a lesklé a na jeseň sa menia cez oranžovo zlatistú a šarlátovú do sýto červenej až vínovej farby.

Patrí k najatraktívnejšie sfarbeným listnáčom voľnej prírody u nás. Rastie vcelku rýchlo oproti ostatným dubom a tvorí unikátny tvar koruny, ktorá je v mladosti pyramidálna a s vekom sa mierne zaobľuje. Spodné poschodia sú zvesené, prostredné sú horizontálne a vrchné vetvy sú vzpriamené, takže v dospelosti zaberie koruna stromu takmer celú jeho výšku. Efekt je dokonale hustý a pravidelný. Je možné ho na konci zimy rezať, ale väčšinou sa necháva rásť voľne.

Bahenný dub už vo svojom názve ponúka odolnosť proti podmáčaným pôdam. Pestujte ho na plnom slnku, prednostne v kyslej zemi (na vyfarbenie listov). Plne mrazuvzdorný do cca -34 °C.

Quercus palustris