Dub stĺpovitý Regal Prince

35,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 35,50 €
Cena bez DPH 29,58 €
Na sklade
ID tovaru: 145
Dub stĺpovitý Regal Prince. Quercus warei Regal Prince.
Výška: 80-100cm.
Kvetináč: 5L.
 Späť na: Dub

Dub stĺpovitý Regal Prince

Stĺpovitý dub Regal Prince pochádza z USA a bol získaný cieleným krížením duba letného a duba dvojfarebného. Zámerom bolo získať odolnejší variant stĺpovitého duba, ktorý zvládne nižšie zimné teploty ako dub letný Fastigiata. Tento experiment vykonal a novú rastlinu o 25 rokov neskôr na trh uviedol Earl Cully z Jacksonville, štát Illinois. V roku 1998 získala patent číslo PP12673.

Dub stĺpovitý Regal Prince je opadavý dub úzko oválneho, vzpriamene vystúpavého habitu. Nesie stredne zelené, veľmi atraktívne a neobvykle tvarované, vajcovité listy s nepravidelným vlnkovaním či vykrajovaním pri krajoch. Listy sú pomerne tuhé a hladké. Na jeseň sa mení na medovo až jantárovo zlaté. Oproti dubu letnému majú veľkú výhodu, ktorá sa týka v posledných rokoch aj európskej krajiny – sú odolné múčnatke a škodcom. Rastie rýchlo a drží si vzpriamený tvar bez toho, aby trpel na najsilnejšie poryvy vetra alebo návaly ťažkého snehu a zmrazenia. Hoci v dospelosti dorastie okolo 15 metrov do výšky a necelých 6 metrov do šírky, kupujú si ho aj majitelia menších záhrad, pretože využívajú jeho efektné olistenie a kompaktný rast a veľkosť obmedzujú jarným rezom.

Možno pestovať takmer v akejkoľvek pôde, jeho silný koreňový systém si poradí s hocičím. Najradšej má mierne kyslé, rovnomerne vlhké pôdy a plno slnka. Hnojenie netreba. Mrazuvzdorný do min. -35°C. V Európe je zatiaľ novinkou a raritným druhom.

Quercus warei Regal Prince