Aukuba japonská Crotonifolia

22,96 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 22,96 €
Cena bez DPH 19,13 €
Na sklade
ID tovaru: 795
Aukuba japonská Crotonifolia. Aucuba japonica Crotonifolia.
Výška rastliny: 60-80cm.
Kvetináč: 3L.
 Späť na: Aukuba

Aukuba japonská Crotonifolia

Aukuba japonská je nižší až stredne vysoký vždyzelený ker s veľkými, nápadne škvrnitými listami. Sú prekvapivo mäkšie ako u iných vždyzelených kríkov - napr. cezmín alebo vavrínovcov. Môžu byť až 20 cm dlhé a 8-10cm široké. Samičie rastliny po odkvitnutí na mnoho mesiacov zdobia sýto červené guličky plodov. Hoci vyzerá ako interiérová rastlina a väčšinou je pestovaná skôr v nádobách v bytoch či kanceláriách, dobre sa jej darí v našej klíme i vonku.

Odporúčame ju sadiť do tieňa alebo na miesto, kde bude chránená pred zimným a jarným slnkom, ktoré by jej mohlo spáliť vrchnú vrstvu listov. Pri silnejších mrazoch (pod cca. -20 °C) rastlinu môžete na pár dní zabaliť do bielej netkanej textílie, aby ste obmedzili omrzliny. Rastlina ale mráz veľmi dobre znáša a aj po silnom omrznutí stačí ostrihať nevzhľadné listy alebo vrchné časti mäkkých výhonov a spoľahlivo regeneruje zo spodných, nepoškodených konárov. Jej olistenie navyše zhustne.

Strihajte ju, ak potrebujete, kedykoľvek od apríla do konca júla. Najlepšie sa jej darí na záveternom mieste v polotieni či úplnom tieni, kde dôjde k plnému kontrastnému vyfarbeniu listov a dokáže tak osviežiť aj tmavé zákutia. Pôdu potrebuje vlhkú, dobre priepustnú, normálnu až kyslú. V zime ju, ak nemrzne, kľudne zalievajte. Je dobre mrazuvzdorná do min. -20 °C, s ochranou až do -24 °C.

Aucuba japonica Crotonifolia